Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

gmina Świdnica: Wyczekiwane wakacje

Sobota, 22 czerwca 2024, 11:29
Aktualizacja: 11:30
Autor: red
gmina Świdnica: Wyczekiwane wakacje
Fot. gmina Świdnica
1368 uczniów w gminie Świdnica rozpoczęło upragnione wakacje.

21 czerwca, najbardziej wyczekiwany dzień w roku przez wielu uczniów. Kończy się rok szkolny 2023/24. Dla 1368 uczniów w gminie Świdnica zabrzmiał ostatni dzwonek, ogłaszając oficjalne rozpoczęcie wakacji. Uroczyste apele z udziałem władz samorządowych i dyrektor Delegatury Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w Wałbrzychu odbyły się w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Rozdanie świadectw zwieńczył intensywny okres nauki dla uczniów i ciężkiej pracy nauczycieli.

Jako pierwsza, uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się z Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej, gdzie oprócz podsumowania pracy dydaktyczno-wychowawczej nastąpiło uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę po 25 latach pracy Elżbiety Dolińskiej. Słowa podziękowania skierował do dyrektor szkoły wójt gminy Świdnica Bartłomiej Strózik, podkreślając aktywność, zaangażowanie, stwarzanie warunków do rozwoju zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz integracji społeczności lokalnej. Podziękowania za wieloletnią pracę pedagogiczną Pani dyrektor złożyła osobiście dyrektor Delegatury Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w Wałbrzychu Małgorzata Sandecka.

Następnie zakończenie roku szkolnego 2023/2024 połączone z podsumowaniem pracy na stanowisku dyrektora Tadeusza Szarwaryna odbyło się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. W uroczystości udział wzięli m.in. dyrektor Delegatury Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w Wałbrzychu Małgorzata Sandecka, wójt gminy Świdnica Bartłomiej Strózik, przewodnicząca Rady Gminy Beata Szyszka wraz z radnymi, Teresa Mazurek, członek zarządu powiatu świdnickiego oraz licznie przybyli rodzice.

- Gratuluję i dziękuję Wam za wielki wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, za zdobywanie nowych umiejętności, kształtowania swojej tożsamości i osobowości. Gratuluję wyników w nauce oraz sukcesów- tych wielkich i małych. Wiem, że pracowaliście z całych sił, by rozwijać się jak najlepiej. W środę wielu z Was otrzymało z rąk wójta gminy Świdnica Bartłomieja Strózika listy gratulacyjne, a tym samym stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe. Ta uroczystość rozdania stypendiów zapoczątkowana przez Panią Teresę Mazurek- wieloletnią wójt gminy Świdnica wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń oświatowych naszej gminy. Dzisiaj szkoły gminne, to placówki, które mogą bez żadnych kompleksów być uważane za bezpieczne, przyjazne i gwarantujące wysoki poziom nauczania. Za tę wrażliwość na sprawy oświatowe serdecznie dziękuję – mówił podczas akademii wieńczącej koniec roku szkolnego dyrektor szkoły Tadeusz Szarwaryn.

Dzień zakończenia roku szkolnego był wyjątkowy dla obecnego dyrektora szkoły w Pszennie jeszcze z jednego powodu.

- Po raz 23-ci raz mam zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości pełniąc jeszcze do końca sierpnia tego roku funkcję dyrektora szkoły. Przez 38 lat pracy w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie jako nauczyciel, a od roku 2000 jako dyrektor szkoły miałem zaszczyt współpracować ze wspaniałymi ludźmi, którym dzisiaj z serca dziękuję. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy razem, i jestem pełen nadziei na przyszłość. Wierzę, że zaangażowanie wszystkich przyniesie jeszcze wiele dobrego i że nadal będziemy dla siebie inspiracją i wzajemnym wsparciem. Na tym buduje się wspólnotę tych, którzy mają razem coś dobrego do zrobienia. Ufam i wierzę w to, że tak będzie!

W dowód wdzięczności za okazane wsparcie i życzliwość listy gratulacyjne oraz kwiaty z rąk dyrektora szkoły otrzymali:

wieloletnia wójt gminy Świdnica, a obecnie radna Rady Powiatu Świdnickiego Teresa Mazurek;
dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wałbrzychu Małgorzata Sandecka;
wójt gminy Świdnica – Bartłomiej Strózik;
dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska;
wicedyrektor szkoły – Janina Wąsowicz;
sekretarz szkoły – Krystyna Bartuzel;
przewodniczący Rady Rodziców Dawid Sobczyka z dedykacją dla wszystkich przewodniczących i członków Rady Rodziców od początku kadencji dyrektora.

Podczas uroczystego apelu świadectwa wraz z książkowymi upominkami oraz listami gratulacyjnymi dla rodziców odebrali uczniowie z najlepszymi wynikami w minionym roku szkolnym. W tym roku uczniowie szkoły w Pszennie stanowili najliczniejszą grupę stypendystów naukowych w gminie Świdnica, bo aż 73 otrzymało to wyróżnienie. Po uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, gdzie z wychowawcami podsumowali miniony rok szkolny 2023/2024, by później skorzystać z pięknej, wakacyjnej pogody za oknem.

- Dyrektorom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom administracji i obsługi składamy wyrazy uznania za pracę i codzienne poświęcenie na rzecz edukacji młodzieży. Podziękowania kierujemy również do rodziców za nieustające wsparcie naszych placówek oświatowych. Uczniom gratulujemy osiągnięć w nauce i sukcesów sportowych. Wszystkim życzymy wspaniałych, słonecznych i pełnych radości wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group