Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Wyjątkowe rocznice

Poniedziałek, 8 marca 2021, 17:49
Autor: red
Gmina Świdnica: Wyjątkowe rocznice
Fot. Gmina Świdnica
Wyjątkowe jubileusze, bo diamentowe i złote gody małżeńskie świętowało 7 par z terenu gminy Świdnica. Wśród nich państwo: Kazimiera i Marian Duda, Halina i Stefan Furmanowie, Stefania i Jerzy Zerka, Elżbieta i Tadeusz Gągała, Danuta i Ryszard Kowalczyk, Zofia i Władysław Babisz oraz Stanisława i Andrzej Rybscy. Z tej okazji wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wręczyła szanownym Jubilatom medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", przyznane przez prezydenta RP.

Medal ustanowiony w 1960 r. stanowi wyróżnienie i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

„Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, szacunek i kompromis.

Jako wójt gminy Świdnica czuję się bardzo dumna, że mamy takich mieszkańców jak Wy, dających piękny przykład młodym pokoleniom. Swoją postawą pokazujecie jak zbudować związek oparty na solidnych fundamentach – miłości, szacunku, wierności, wspólnym zaufaniu, a przede wszystkim głębokiej przyjaźni. Życzę wielu wspólnych lat życia spędzonych w zdrowiu, szczęściu i pomyślności – mówiła podczas uroczystości w USC w Świdnicy, wójt Teresa Mazurek.

W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego, bez udziału rodziny i przyjaciół.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group