Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wyjątkowe spotkanie w strzegomskim LO

Sobota, 13 stycznia 2018, 15:47
Aktualizacja: Niedziela, 14 stycznia 2018, 12:49
Autor: red
Strzegom: Wyjątkowe spotkanie w strzegomskim LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu są wykłady znamienitych osobowości ze świata kultury, nauki, sztuki i sportu, które odbywają się w auli szkolnej dla społeczności LO.

Tym razem odbyło się spotkanie z Marianem Dymalskim – strzegomianinem, wiceprezydentem Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego, członkiem Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Honorowym Obywatelem miasta Gwangju w Korei Południowej, Doktorem Honoris Causa Uniwersytetu we Lwowie.

Mottem wykładu było zdanie: „Motywacja i wyznaczanie sobie celów jest źródłem sukcesu zawodowego i osobistego”. Pan Marian Dymalski przedstawił swój życiorys oraz ścieżkę zawodową do najwyższych funkcji w Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Licealiści zapoznali się z funkcjonowaniem Akademickiego Związku Sportowego, organizacją Uniwersjad, Akademickich Mistrzostw Polski, a także z sylwetkami wybitnych sportowców, którzy dzisiaj osiągają sukcesy olimpijskie. Duże zainteresowanie wzbudził film o wielkim wydarzeniu sportowym, które odbyło się w 2017 r. we Wrocławiu – „The World Games”. Pan Marian Dymalski przygotował również konkurs wiedzy sportowej dla licealistów zakończony nagrodami oraz odpowiadał na pytania uczniów. Nie zabrakło również niespodzianek. Na wykładzie pojawili się przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, ponieważ p. Marian Dymalski jest właśnie absolwentem tej szkoły. Uczniowie wraz z nauczycielem wręczyli gościowi kwiaty oraz szkolne upominki. Za spotkanie serdeczne podziękowania złożył dyr. Tomasz Marczak, który wręczył również, w imieniu burmistrza Zbigniewa Suchyty, granitowe upominki wraz z symbolem Strzegomia – „Granitowym Sercem Polski”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group