Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 249
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyrok zamiast okupu od prostytutki – porywacze trafią przed sąd

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 20 listopada 2010, 17:05
Aktualizacja: Niedziela, 21 listopada 2010, 7:47
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwaj mężczyźni ze Świdnicy i dwaj z Jaworzyny Śląskiej odpowiedzą za porwanie kochanka prostytutki, usiłowanie wymuszeń i za rozbój. Wszyscy mają już sporo na sumieniu. Do świdnickiego sądu w tym tygodniu trafił akt oskarżenia w ich sprawie.

Oskarżeni mają od 24 do 36 lat. - Wszyscy byli już karani sądownie: i za przestępstwa przeciwko mieniu, wymuszenia, a także za przestępstwa przeciwko zdrowiu i handel narkotykami - mówi prokurator rejonowy Marek Rusin.

Mężczyźni zostali schwytani pod koniec sierpnia. Ich ofiarą padła niecodzienna para: dwudziestopięcioletni Bułgar i jego dwudziestojednoletnia dziewczyna, Polka, na co dzień trudniąca się prostytucją w lasku grochotowskim. Kobietą zainteresowali się czterej mężczyźni, a konkretniej zainteresowali się pieniędzmi, które zarabiała przy drodze na Strzegom. Zażądali od niej cotygodniowego haraczu.

Dwudziestojednolatka odmówiła, napastnicy grozili jej. Kobieta poskarżyła się konkubentowi, obywatelowi Bułgarii, a ten umówił się ze zbieraczami haraczy. Do ubicia interesu jednak nie doszło - w czwartek, 26 sierpnia, mężczyźni porwali dwudziestopięciolatka. Wywieźli go do lasu, pobili, ukradli telefon i pieniądze, a od jego dziewczyny zażądali tysiąca złotych okupu.

Kobieta miała głowę na karku. Zawiadomiła policję. Przy udziale brygady antyterrorystycznej udało się uwolnić Bułgara i aresztować opryszków.

Mężczyźni przebywają teraz w areszcie śledczym, tam poczekają na wyrok. Prokuratura zarzuca im: wzięcie zakładnika, trzykrotne usiłowanie wymuszenia rozbójniczego i rozbój kwalifikowany z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do 15 lat za kratkami.

Więcej na ten temat:
* Próbowali wymusić haracz od prostytutki i porwali jej konkubenta, poniedziałek, 30 sierpnia, godz. 14.32.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Diablo 20-11-2010 19:26
Historia jak z filmu kryminalnego. Nasi policjanci musieli mieć ubaw :))) Ale dobrze, że gostków zamknięto. Ludziom durnowate pomysły do głów przychodzą, byle cos zarobić.
~ 20-11-2010 19:40
jak mozna byc kochankiem prostytutki ? to tak jak kiedys lepper powiedzial- jak mozna zgwalcic prostytutke? he he
~ 21-11-2010 21:03
Fajna czapka z okularami na zdjęciu :):)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group