Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Yagi Poland Factory rozbudowuje zakład

Czwartek, 9 października 2014, 15:01
Aktualizacja: 15:04
Autor: red.
Żarów: Yagi Poland Factory rozbudowuje zakład
Fot. UM Żarów
Kolejna inwestycja czeka żarowską podstrefę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park". Japoński zakład Yagi Poland Factory, ulokowany w Żarowie będzie rozbudowywał swój zakład i uruchomi nowe linie produkcyjne. Jak do tej pory, spółka zainwestowała w Żarowie 5 milionów euro. Nowa inwestycja pochłonie dodatkowe 1,5 miliona euro.

- Dzięki nowym instalacjom maszyn, z których ostatnia zakończy się w styczniu przyszłego roku, niedługo zapełnimy halę, którą rozbudowaliśmy pod koniec 2011 roku. W tym roku dodatkowo zainstalowaliśmy dwie nowoczesne linie do obróbki maszynowej o wartości 2 milionów euro oraz włoską linię do hartowania i odpuszczania. Na początku przyszłego roku czeka nas jeszcze montaż linii do obróbki maszynowej o wartości 1,5 miliona euro - wyjaśnia Isamu Shirai, wiceprezes żarowskiej fabryki Yagi Poland Factory.

Z nowych linii produkcyjnych japońskiej fabryki będą nadal zjeżdżały części i akcesoria do pojazdów mechanicznych. Asortyment się nie zmieni. Ale za to firma zamierza stworzyć kolejne miejsca pracy. W tej chwili załoga Yagi Poland Factory liczy w Żarowie 150 pracowników. W związku z intensywną rozbudową spółka zamierza zatrudnić na razie 10 osób, szczególnie na dział obróbki maszynowej. - Wciąż się rozwijamy, dlatego potrzebujemy nowych pracowników w każdym wieku. Nie muszą to być osoby doświadczone, wystarczy, że będą miały chęć do pracy. Zapewniamy szkolenie na miejscu, a oprócz wynagrodzenia pracownicy mogą liczyć na dodatek dojazdów do pracy, nagrody kwartalne w oparciu o indywidualną ocenę pracowniczą, pakiet socjalny z funduszu socjalnego ("Wczasy pod Gruszą" i Boże Narodzenie) - mówi Agnieszka Głuszczak z fabryki Yagi Poland Factory z Żarowa.

Japońska firma działa w żarowskiej podstrefie zarządzanej przez Wałbrzyską Specjalna Strefę Ekonomiczną "Invest-Park" od 2003 roku. Rok później, w 2004 roku Yagi Poland Factory uruchomiła produkcję części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników, w tym łożysk, piast oraz elementów sprzęgieł do klimatyzatorów. Dziś, po dziesięciu latach funkcjonowania w Żarowie firma nadal dobrze prosperuje i według zapewnień, jest w bardzo dobrej kondycji finansowej. - Zaufanie ze strony klientów do naszych wyrobów zaowocowało dwukrotnym zwiększeniem zamówień w perspektywie kilku lat, dlatego zdecydowaliśmy się podjąć decyzję o dalszych inwestycjach w park maszynowy - dopowiada wiceprezes fabryki Isamu Shirai.

Na terenie podstrefy Żarów ulokowanych jest dziewięć zakładów. Każdego roku kolejne z nich otrzymują nowe zezwolenia na kontynuację swoich inwestycji. Nowe zezwolenia w tym roku otrzymały również dwie inne japońskie fabryki, Daicel Safety Systems Europe oraz AKS Precision Ball Polska.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group