Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z notatnika miejskiego strażnika...

Wtorek, 23 maja 2017, 11:07
Aktualizacja: 12:10
Autor: red
Świdnica: Z notatnika miejskiego strażnika...
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli świdnickiej Straży Miejskiej w okresie 12–19 maja.

13.05. 2017r. godz. 08:00 interwencja w podwórzu przy ulicy Kopernika 9D. Zgłoszenie dotyczyło spożywania alkoholu na terenie placu zabaw. Strażnicy na miejscu zastali trzech mężczyzn spożywających piwo. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających pouczyli dwóch z nich, trzeci otrzymał mandat karny w wysokości 100 zł.

14.05. 2017r. godz. 10:15 operator monitoringu wizyjnego ujawnił jak dwóch mężczyzn klęczy na placu przed katedrą. Od dłuższego czasu przebywają tam i żebrzą o datki od ludzi opuszczających kościół. Po Mszy Św. przenieśli się na Plac Jana Pawła II, gdzie spożywali alkohol i jeden z nich oddał mocz. Interweniujący strażnicy ujęli tych mężczyzn, doprowadzili do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, gdzie zostali osadzeni do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za popełnione wykroczenia, obydwóm panom Straż Miejska w Świdnicy sporządziła wnioski o ukaranie w trybie przyspieszonym, które skierowano do Sądu Rejonowego w Świdnicy. W dniu następnym zapadły wyroki, jeden z nich otrzymał karę 30 dniowego aresztu, drugi zaś karę grzywny w wysokości 300 zł.Apelujemy przy okazji, że chcąc uwolnić się od takich widoków w miejscach publicznych, szczególnie tych kultu religijnego, wystarczy takim osobom nie dawać żadnych datków. Dobrze znamy te osoby. Wielokrotnie oferowana im jest pomoc przez odpowiednie instytucje, jednakże nie chcą z niej skorzystać.

15.05. 2017r. godz. 14:10 zgłoszenie z terenu Parku Gdyńskiego o luźno biegający psie, nad którym nikt nie sprawuje opieki, zwierzę jest agresywne, szczególnie w stosunku do innych psów. Interweniujący strażnicy ustalili jego właściciela. Postępowanie w sprawie zakończono poprzez nałożenie na niego 50-złotowego mandatu karnego.

16.05. 2017r. godz. 09:35 czwarta już w tym tygodniu interwencja na ul. Leśnej, gdzie w miejscu obowiązywania zakazu zatrzymywania zaparkowane są pojazdy, które skutecznie utrudniają przejazd, szczególnie karetkom pogotowia. Strażnicy przeprowadzili postępowanie w sprawie o popełnione wykroczenie w stosunku do siedmiu kierujących.Apelujemy do kierowców o to, żeby sprawdzać czy miejsce takie jest dozwolonym. Często jeden źle zaparkowany samochód powoduje taką sytuację, że inni bezmyślnie stawiają za nim swoje pojazdy.

18.05. 2017 r. godz. 05:35 otrzymaliśmy informację, że przy ul. Kunic na Osiedlu Młodych w sklepie umieszczonym pod lokalami mieszkalnymi codziennie, poprzez wydobywający się z niego hałas, dochodzi do skutecznego zakłócania spoczynku. Strażnicy ustali, że sprawcami tej uciążliwości są dostawcy dostarczający towar do tej placówki. Przeprowadzono z nimi stosowną rozmowę pouczającą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group