Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Świebodzice: Z ostatniej chwili: świdnickie pogotowie bez Świebodzic

Wtorek, 25 stycznia 2011, 10:50
Aktualizacja: 10:51
Autor: red.
Świdnica/Świebodzice: Z ostatniej chwili: świdnickie pogotowie bez Świebodzic
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trwa spotkanie wicestarosty Alicji Synowskiej, dyrektora wydziału zdrowia Zbigniewa Okarmusa i dyrektora świdnickiego pogotowia Zbigniewa Kołodziejczyka w sprawie niezrozumiałej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dolnośląski oddział NFZ okroił nasz powiat terytorialnie wycinając przy ogłoszeniu konkursu na opiekę nocną i świąteczną pacjentów ze Świebodzic. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w historii powiatu. Świebodzice trafiły do konkursu razem z Wałbrzychem.

Dzisiaj na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego we Wrocławiu pojawiło się ogłoszenie o konkursie ofert o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna, w zakresie nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Konkurs skierowany jest do stacji pogotowia działających na terenie naszego województwa. To pogotowie bowiem opiekuje się pacjentami w godzinach wieczornych, czyli po godz. 18.00 oraz w dni wolne i podczas świąt. Postępowanie konkursowe podzielono tradycyjnie na 33 obszary. I tu zaskoczenie! W pozycji 30 i 31 możemy wyczytać, że Świebodzice staną do konkursu zrazem z pogotowiem wałbrzyskim. Do tej pory Świebodzice podlegały pod Powiatowe Pogotowia Ratunkowe w Świdnicy.

- Jesteśmy zaskoczeni takim podziałem terytorialnym. Będziemy rozmawiać z panią dyrektor DOW NFZ Wiolettą Niemiec, żeby wyjaśnić, z czego wynika taki podział obszarowy w tym roku – mówi zaniepokojona wicestarosta Alicja Synowska.

Podział nie jest korzystny dla pacjentów ze Świebodzic. W nagłych przypadkach w nocy czy w dniach wolnych od pracy mogli oni do tej pory liczyć na pomoc świdnickiego pogotowia. Co będzie teraz?

- Jeśli Wałbrzych nie otworzy ambulatorium w Świebodzicach, każdy pacjent ze Świebodzic będzie musiał w nagłych przypadkach jechać do wałbrzyskiego pogotowia i tam oczekiwać pomocy lekarskiej – wyjaśnia Zbigniew Okarmus, dyrektor wydziału zdrowia świdnickiego starostwa.

Dalsze informacje po spotkaniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group