Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gogołów: Z seniorami o bezpieczeństwie

Wtorek, 11 maja 2021, 17:45
Aktualizacja: Środa, 12 maja 2021, 9:46
Autor: red
Gogołów: Z seniorami o bezpieczeństwie
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz świdnickiej komendy w ramach realizacji zadań edukacyjno – profilaktycznych wykorzystują każdą okazję, by porozmawiać z osobami starszymi o ich bezpieczeństwie.

Mając na uwadze fakt, że cyberprzestępcy korzystają z coraz bardziej zaawansowanych metod „wykradania” danych osobowych, czy innych poufnych informacji, a ich ofiarami padają między innymi seniorzy, którzy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii, portali społecznościowych, czy też wykonują przelewy internetowe policjanci spotkali się z seniorami wsi Gogołów. W trakcie spotkania omówiony został temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa

St. sier.z Michał Rzepecki oraz st. sierż. Rafał Jarosz opowiedzieli o zasadach bezpiecznego korzystania z Internatu, w tym w szczególności z bankowości elektronicznej. Celem spotkania było upowszechnianie wśród seniorów bezpiecznych zasad korzystania z bankowości elektronicznej oraz informowanie, jak nie stać się ofiarą przestępstwa o charakterze oszustwa bankowego. Omówiono także inne metody oszustw, których ofiarami stają się seniorzy. Policjanci, kolejny już raz, ostrzegli przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka", "na policjanta" czy „na hydraulika”.

Takie spotkania mają na celu podniesienie świadomości seniorów z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Po spotkaniu policjanci wręczali seniorom kalendarze na rok 2022 oraz specjalne etui na karty płatnicze, które dzięki zastosowanym zabezpieczeniom blokuje sygnał i pozwala uniknąć nieautoryzowanego odczytu danych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group