Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Za nami happening „Rower Pomaga”

Środa, 19 września 2018, 17:05
Autor: red
Świdnica: Za nami happening „Rower Pomaga”
Fot. UM Świdnica
W poniedziałek, 17 września na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się happening „Rower Pomaga”. W imprezie przygotowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska Białej, we współpracy z Referatem Turystyki UM Świdnica uczestniczyli uczniowie klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Dzieci ułożyły serce z 50 kół rowerowych pochodzących z recyclingu - w środku którego umieszczony został baner akcji „Rower Pomaga”. Najmłodsi wzięli udział także w grze plenerowej, w której odgrywali role żywych pionków poruszających się po planszy. Idąc od startu do mety i stając na niektórych polach odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania związane z poruszaniem się na rowerze i ekologią.

Świdnica już po raz trzeci jest partnerem akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska – Białej. Miasto dwa lata z rzędu zajęło drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do akcji. W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 - wspólnie przejechaliśmy ponad 220 000 km i otrzymaliśmy 7 jednośladów. W tym roku organizator ponownie podniósł poprzeczkę. Dziecko z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej otrzyma wymarzony rower, dopiero po przejechaniu przez rowerzystów wspólnie 100 000 kilometrów.

Świdniczanie nie zwalniają tempa i skutecznie walczą o kolejne rowery. Do tej pory przejechano już ponad 451 tysięcy kilometrów, dzięki czemu kolejne dzieci otrzymały swoje wymarzone „dwa kółka”. Podczas happeningu prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska wręczyła je Martinowi i Bartoszowi.

Zachęcamy więc serdecznie do wypraw rowerowych i rejestrowania przejechanych kilometrów. Przypomnijmy, że można je wpisywać na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl wybierając cel „Jeżdżę dla dzieci ze Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/36334159. Zbieranie kilometrów potrwa do końca września.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group