Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1203
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Za szybko i z promilami

Czwartek, 13 stycznia 2022, 7:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: red
Gmina Świdnica: Za szybko i z promilami
Fot. KPP Świdnica
Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę VW, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

We wtorek 11 stycznia, około godziny 19.00 na terenie gminy Świdnica, funkcjonariusze Wydziału Ruchy Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Transporter. Przyczyną kontroli była prędkość z jaką poruszał się pojazd. Na obowiązującej „pięćdziesiątce” mężczyzna kierujący pojazdem VW jechał z prędkością 92 km/h.

Za co został ukarany wysokim mandatem karnym- zgodnie z taryfikatorem. Jednak to nie był koniec tej interwencji.

Funkcjonariusze podczas rozmowy od 47-letniego kierującego wyczuli woń alkoholu. To, że mieszkaniec powiatu świdnickiego był nietrzeźwy potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dalej wcale nie było lepiej…. policyjne bazy danych potwierdziły, ze mężczyzna nie posiada uprawień do kierowania, a sprawdzenie pojazdu w policyjnych systemach pogrążyło całkowicie i tak trudną sytuację 47-latka. Okazało się że pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych, a także nie miał wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, które jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Informacja ta zostanie przekazana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, za co grozi wysoka kara pieniężna.

Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group