Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabezpieczenia przy banerze na Bolku

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 7 listopada 2010, 16:20
Aktualizacja: 16:22
Autor: KO
Zdjęcie sprzed czterech dni.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Po naszym środowym artykule i zdjęciach, które opublikowaliśmy, zamontowano zabezpieczenia na elewacji klubu Bolko, gdzie linka wrzynała się w ocieplenie. Linka, na której zamocowano baner wyborczy Wojciecha Murdzka.

W środę napisaliśmy o tym, że wielka reklama wyborcza Wojciecha Murdzka wisi na froncie klubu Bolko. Została ona zakotwiczona w czterech miejscach, co wymagało wykonania niewielkich otworów. Na zdjęciach widoczne było, że linka podtrzymująca baner, wrzynała się w elewację. Więcej o tym w artykule: Baner prezydenta zakotwiczony na elewacji klubu Bolko.

Pod koniec tygodnia zamontowano zabezpieczenia, na których opiera się linka.

Więcej o innych banerach, a także bilbordach, plakatach i ulotkach w tekście: Politycy wieszają się na potęgę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 7-11-2010 16:36
skandal! a co oni sami nie widzieli, że się wżynało?
~hiha 7-11-2010 16:37
ktoś płaci za eksponowanie na portalu co chwila banerów Murdzka? Bo w sumie o innych kandydatach cicho sza.Albo się nie wieszają albo robią to w taki sposób że nie ma co pisać :)
~ 7-11-2010 16:41
Według Radnego Soleckiego wywieszenie takiego baneru kosztuje 200 zł! To chyba skandal! Taka powierzchnia w takim miejscu. Kazdy inny zapłaciłby za to grube tysiące, ale nie Uśmiechnięty!
~ 7-11-2010 17:16
jak ktoś może zapłacić więcej skoro solecki sam w interpelacji podał, że kwota ustalona przez Adama MARKIEWICZA/ Kazimierz Bełz wynosi 4 zł za m2 i nie została zmieniona do dziś od 1996, a świdniczanka - spódniczka jak zwykle próbuje w mówić ze coś jest dzięki nim, no tak w sumie tym się cechują pseudo dziennikarze zmieniający redakcje niczym polityce partie polityczne !
~swidniczanin 7-11-2010 17:19
o innych nie piszą bo nie ma o kim pisać chyba, że o plakatach Grudzińskiego na drewnianym płocie czy banerach strażaka na ogrodzeniu budowy, ale to świadczy o prymitywnym podejściu i braku profesjonalizmu jeżeli mają tak żadzie miastem jak swoją kampanią i PR to ja mówię stanowcze NIE
~taka jedna 7-11-2010 17:27
wszyscy Świdniczanie powinni o tym wiedzieć!!!!!
~jaka jedna? 7-11-2010 18:52
co wszyscy powinni wiedziec? :) doprecyzuj :D
~marek ziemnicki 7-11-2010 19:03
Radny Solecki ewidentnie sobie nie radzi z kampanią WS. Po drugie jako człowiek Markiewicza robi ludziom sieczke z głowy bo inaczej nie potrafi doradzić w kampanii. Nie mając najmniejszej wiedzy o PR rujnuje reputacje Markiewicza zamiast mu pomagać. Jak można składać takie durne interpelacje?Murdzek nie ustalał ceny na 4 zł za m2 a Markiewicz- punkt dla Murdzka. Nigdy nie było przetargów na wynajem powierzchni reklamowych,wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty i wizualizacje- punkt dla Murdzka. Wieszanie się na prywatnym budynku to już nie podlega dyskusji-kolejny punkt dla Murdzka. Dodatkowo snucie teorii że właściciel budynku chce kupić działke od miasta i to ma mu pomóc?Pan Solecki zapomina że trzeba podać wszystkie szczegóły jak się ma jakieś "ale". Ale wiemy że to taka taktyk, rzucić hasło i mącić ,chociaż nic na rzeczy nie ma.Prawda? Panu Markiewiczowi polecam wynająć specjalistów od reklamy ,bo własny współpracownik potrafi doprowadzić do porażki.
~ 7-11-2010 21:59
czyli cos musialo byc na rzeczy skoro zabezpieczyli elewacje
~ 7-11-2010 22:12
nic nie było bo widziałem ale lepiej dac deskę niż żeby POlitycy gadali
~To nie jest skomplikowane 7-11-2010 22:59
Dla mnie sprawa jest prosta. Uchwała rady z 1996 roku mówi o 4zł/m2/miesiąc jako "stawce minimalnej". Słowo "minimalna" użyta w uchwale, nie jest przypadkowe. Sugeruje, że stawka może być większa. A kiedy stawka może być większa? Jeśli strony negocjują lub jest przetarg. W przypadku gdy na atrakcyjne miejsce może być więcej chętnych (wybory!!!) , a takim miejscem jest Klub "Bolko" czy kamienica przy Ul. Długiej, to powinien być przetarg ze stawka wywołąwczą np. 4 zł/m2/m-c. To Prezydent Miasta przedkłada projekty uchwał radzie miejskiej. Dawno już powinien podnieść stawki minimalne, bo ceny się zmieniły, zwłaszcza od 4 lat. Powinien też wydzielić takie miejsca i ogłosić przetarg. Na te miejsca "rzuciły by się" wszystkie komitety i podbiły by ceny. Inna rzecz, że w głowie się nie mieści, żeby psuć nową elewację za zarobienie 4zł/m2/miesiąc - 200zł/4zł = ok. 50 m2 baneru. Zgadza się! Gdyby przyszedł ktos z innego komitetu niż z komitetu Murdzka pewno by odmówili mówiąc, ze jest nowa elewacja i nie wolno wiercić. O sprawie dopisywania działki przez Murdzka dla kolegi biznesmena piał w lipcu 2010 (***)i i jest to prawda. Zgodnie z KPA, Murdzek jako prezydent w czasie podejmowania decyzji w sprawie tego biznesmena powinien się powstrzymać od interesów z nim. Mówienie, że to nie Murdzek a jego komitet zawiera umowy jest żenujące. Pozdrawiam
~solecki fan 7-11-2010 23:56
Kolejny stek bzdur.Od kiedy toczy się sprawa zakupu działki? kto jest najemcą budynku na którym wisi reklama? Ogólnie pobieżne przedstawianie tematu świadczy o osobie wypowiadającej się.Moge się założyć że nikt poza WS nie powiesiłby reklam i nie byłoby tematu.Ale że nasze lokalne "partyjki" nie mają pojęcia o robieniu wspólnej kampanii tylko każdy sam sobie,to teraz pisk i płacz. Ile jest budynków na których można powiesić na tych samych warunkach? Ale nikt nie wiesza, stoją pod Bolkiem i lamentują.Może o to właśnie chodziło?Ja tu nie widze łamania prawa a fachowe podejście do tematu. Stek bzdur i pomówień które mogą się zrodzić tylko w jednej głowie.A może Pan wielce szanowny radny Solecki zamiast truć dupe złożyłby stosowną interpelacje przed wyborami ?Ale nie,po co...teraz lepiej skakać z płaczem.Bo jak się jest radnym ,trzeba umieć działać prewencyjnie, przewidywać.Mam nadzieję że wyborcy docenią merytoryczny wkład naszego wielce "spiskwego" radnego i podziękują mu za uwage. Czasami chciałoby się powiedzieć: "niby dorosły człowiek, poważny, a tylko fantazje mu w głowie". WS na swojej stronie doskonale odpisała na te "śmieszne"zarzuty : www.wspolnotasamorzadowa.org
~kris 7-11-2010 23:58
ale dla mnie sprawa też jest jasna - WS działa, reszta spi. Wybory za 2 tygodnie, a tu ani kandydatów partyjnych, ani ich kampanii. Jeśli to rzeczywiście pisze były radny Solecki, to współczuje Panu fantazji.. w radzie miasta powinni zasiadać ludzie, którzy działają skutecznie, a nie gadają o działaniach innych. Demagogia jest passe!
~basia 8-11-2010 11:38
Czytam co piszą internauci,czytam co wypisuje Pan Solecki i wstydzę się że taki człowiek doradza Panu Markiewiczowi.Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty pod uwage ,naprawdę niedobrze jest kiedy dzieje się tak,że zamiast prowadzenia kampanii w sposób rzeczowy,obrzuca się urzędującego prezydenta błotem dla samej zasady,nie posiadając sensownych argumentów.Ja będę głosowała na Pana Markiewicza z nadzieją że będzie się otaczał jednak ludźmi szlachetnymi i gotowymi do pracy.Pozdrawiam wszystkich życząc mądrego wyboru.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group