Czwartek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zagrali po raz czwarty

Środa, 29 maja 2024, 11:23
Aktualizacja: 11:24
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zagrali po raz czwarty
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Od czterech lat nieustannie udowadniają, że pomaganie nie ma granic. Grono ich podopiecznych stale się powiększa, dlatego co roku zapraszają mieszkańców gminy i okolic na piknik rodzinny, podczas którego zbierane są środki na cele statutowe stowarzyszenia. W tym roku Jaworzyńska Pozytywka do wspólnej zabawy zaprosiła w sobotę, 25 maja. Mieszkańcy gminy znów otworzyli serca i portfele. Zebrano niespełna 4 tys. złotych.

Atrakcji podczas festynu nie zabrakło. Tradycyjnie pojawili się przedstawiciele służb mundurowych: wojska, weteranów, służb specjalnych, policji. Zaprezentowali się nie tylko na przygotowanych przez siebie stanowiskach, ale też w specjalnych pokazach. Na smakoszy czekały stoiska z domowym jedzeniem i słodkościami. Dzieci i dorośli mieli szansę spotkać się z niesamowitymi zwierzakami z Krukowskiego Stada Laury i Piotra. Małe przyjacielskie kózki czekały w specjalnej zagrodzie. O swoich zwierzakach i zaletach adopcji opowiadali weterynarze z Fundacji VETKA. Tworzone przez siebie makiety historyczne zaprezentował 13-letni Antoni Seremet. Imprezę umiliły występy artystyczne.

Podobnie jak rok temu głównym punktem wydarzenia były licytacje, z których dochód zasili podopiecznych stowarzyszenia. A do kupienia było wiele atrakcyjnych rzeczy: m.in. rękawice bokserskie podarowane przez Karola Weltera – zawodowego mistrza Polski w boksie.

- Po raz kolejny razem z Wami pokazaliśmy, że kiedy spotkają się ludzie dobrego serca i każdy z nich da coś od siebie, to razem można stworzyć coś wspaniałego. I jesteśmy pewni, że taki właśnie był nasz piknik. Ogromnie Wam dziękujemy za wspólną zabawę. A na co zbieraliśmy w tym roku? Przede wszystkim chcemy wesprzeć podopiecznych naszego stowarzyszenia w ich leczeniu i rehabilitacji, dzieci i seniorów z terenu gminy Jaworzyna Śląska, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Przygotujemy wyprawki szkolne i paczki bożonarodzeniowe. Chcemy zakupić sprzęt medyczny dla Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu i odwiedzić przed Bożym Narodzeniem małych pacjentów w towarzystwie świętego Mikołaja – informowali podczas pikniku przedstawiciele stowarzyszenia.

Podczas pikniku zebrano 3 tys. 667 zł. To jednak nie koniec. W najbliższych dniach ruszą licytacje internetowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group