Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony. To już XVII edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą było przybliżenie świdniczankom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz wyuczenie zachowań obronnych przed różnymi formami przemocy. Zajęcia podzielono na dwie części. Teoretyczną w której omówiono przyczyny i skutki agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego. Część praktyczna to symulowanie sytuacji niebezpiecznych wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia.
Zajęcia prowadzone były przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, a certyfikaty potwierdzające udział w programie każdej z uczestniczek wręczył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinspektor Andrzej Dobies.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.