Niedziela, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 432
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zamiast ambasadora Szwecji – ambasador Francji

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 19 marca 2010, 11:37
Aktualizacja: 11:40
Autor: Bożena Pytel, Kościół Pokoju
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W minionym tygodniu przekonaliśmy się, że długo planowane przedsięwzięcia, mimo iż dopracowane w każdym szczególe czasem nie dochodzą do skutku z powodów niezależnych od człowieka. Innym zaś razem to co zostało ustalone spontanicznie udaje się zrealizować bez przeszkód.

Pokrzyżowane przez pogodę plany dyplomatyczne: zapowiadana od kilku miesięcy na 15 marca wizyta w Kościele Pokoju Daga Harteliusa Ambasadora Królestwa Szwecji została w marcowy poniedziałek odwołana. Przyczyna? Złe warunki pogodowe. Kolejny atak zimy, czyli śnieżycie, mgły i mróz, nie pozwoliły w Warszawie na start samolotu, a tym samym nasz dostojny gość nie dotarł do Wrocławia i Świdnicy. W jego obecności miała się odbyć inauguracja Dni Szwedzkich w naszym regionie. Oczekiwane tego dnia spotkanie w Kościele Pokoju z władzami miasta i dziennikarzami zostało odłożone na inny termin. Szkoda, bo właśnie z szwedzką ambasadą Parafia Ewangelicka w Świdnicy nawiązała przed laty kontakty, które z roku na rok się rozwijają. Może o tym świadczyć choćby fakt objęcia przez Pana Ambasadora patronatu honorowego nad naszym projektem Europejskiej Wyprawy Śladami Christiana Czepki, czy zgoda Dyplomaty na publikację refleksji w kalendarzu na 2010 rok wydanym przez Parafię. Te drobne i większe działania pokazują, że znaczenie ma dla nas nie tylko wspólna przeszłość, ale i dzień dzisiejszy. Czekamy więc na wizytę Pana Ambasadora, która miejmy nadzieję odwlekła się tylko w czasie.

Nieoficjalna… niespodzianka: Z nieoficjalną wizytą w Kościele Pokoju w Świdnicy gościł wczoraj Ambasador Francji w Polsce, François Barry Delongchamps. Przyjazd tak znakomitego gościa zawdzięczamy Konsulowi Generalnemu Francji w Krakowie, panu Pascalowi Vagogne, który niejednokrotnie już bywał w naszej świątyni. Pan François Barry Delongchamps przybył do Świdnicy w towarzystwie swoich współpracowników, m. in. Richarda Kepinskiego, Konsula Honorowego Francji we Wrocławiu. We wnętrzu świątyni goście wysłuchali historii. W Hali Chrztów goście zadawali pytania odpowiadała o teraźniejsze życie parafii luterańskiej. Pan François Barry Delongchamps wpisał się także do księgi pamiątkowej. Pierwszy wiosenny dzień na placu Pokoju skłonił gości do krótkiego spaceru wokół świątyni. Na koniec chętnie pozowali do wspólnych zdjęć na tle świątyni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group