Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zamykamy pewien rozdział w świdnickiej piłce

Czwartek, 4 listopada 2010, 11:19
Aktualizacja: 11:26
Autor: MDvR
Świdnica: Zamykamy pewien rozdział w świdnickiej piłce
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nastąpiła oficjalna zmiana na stanowisku prezesa Klubu Sportowego Polonia–Sparta Świdnica SA – całość akcji i najważniejsze stanowisko w klubie 3 listopada przejął Mariusz Witkowski. Zastąpił on na stanowisku legendę świdnickiej piłki nożnej Romualda Górskiego i towarzyszącego mu od kilku lat wiceprezesa Wojciecha Olszewskiego. Poniżej oświadczenie naszego klubu.

Rozmowy pomiędzy odchodzącym zarządem, a nowym akcjonariuszem trwały od dłuższego czasu. Po doprecyzowaniu wszystkich kwestii formalnych, możliwe było podpisanie aktu notarialnego.

Klub przejmuję na bardzo dobrym poziomie sportowym, w zespole panuje świetna atmosfera, a osiągane wyniki są imponujące jak na tak młody skład. Zmiany dokonane przez ustępujący zarząd przed obecnym sezonem okazały się trafne i stały się podwalinami do budowy kolektywu mogącego walczyć o najwyższe miejsca w lidze. Chcemy utrzymać dobry poziom sportowy drużyny – mówi prezes Witkowski.

Przecząc pojawiającym się w prasie spekulacjom nowy prezes stwierdza – Klub przejmujemy w dobrej kondycji finansowej. Nie ma i nie było zagrożenia wycofania drużyny z rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Nowy prezes chce kontynuować rozpoczętą przez prezesów Górskiego i Olszewskiego politykę budowania zespołu z młodych graczy, głównie wychowanków, dlatego będzie kładł duży nacisk na szkolenie młodzieży. Postanowił również wprowadzić w życie plany poprzedniego zarządu dotyczące nazwy drużyny i przejmując spółkę, za zgodą panów Olszewskiego i Górskiego, zmienił jej nazwę na Polonia Świdnica.

- Zmiany w zarządzie wymagają odpowiednich aktualizacji w organach prawnych: Przed nami teraz dopełnienie wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z przejęciem spółki przez nowego właściciela i ze zmianą nazwy. Postaramy się jak najszybciej uporać z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji – mówi dyrektor klubu Tomasz Jamróg.

Komentuje też pogłoski o wycofaniu drużyny z rozgrywek – Szerzenie takich pogłosek w momencie przejęcia klubu jest dyskredytowaniem wieloletniego dorobku odchodzącego zarządu. Nie można lekceważyć ich wkładu w rozwój naszej drużyny. Romuald Górski to osoba kochająca świdnicką piłkę, poświęcił dla niej 18 lat swojego życia. Bez jego determinacji nie byłoby w Świdnicy drużyny piłkarskiej na obecnym poziomie. Wielokrotnie kierując klubem stawał przed trudnymi wyborami, zawsze jednak potrafił znaleźć właściwe rozwiązanie. Wierzę, że nigdy nie podjąłby decyzji o wycofaniu zespołu z rozgrywek, bo dla zarządu, drużyny i kibiców byłaby to największa porażka. Prezes Górski oddaje klub nowemu zarządowi bez obaw o jego finansową przyszłość i bez finansowego zagrożenia, które mogłoby spowodować wycofanie drużyny z rozgrywek.

Ze strony kibiców, działaczy i nowego zarządu Panom Górskiemu i Olszewskiemu należą się słowa podziękowania i szacunku za wieloletni wkład w rozwój piłki nożnej w Świdnicy. Bez wahania można stwierdzić, że nikt nie zrobił dla futbolu w naszym mieście więcej, niż znany wszystkim „RomekGórski – osoba nierozerwalnie związana i kojarzona z tą dyscypliną sportu. Odchodzącym prezesom – dziękujemy! Nowemu zarządowi – życzymy powodzenia!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group