Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zapraszamy na świdnickie szydełkowanie

Czwartek, 8 marca 2018, 7:07
Aktualizacja: 12:08
Autor: red
Świdnica: Zapraszamy na świdnickie szydełkowanie
Fot. UM Świdnica
Znaki drogowe, poręcze schodów, słupy latarni, pomniki czy też drzewa „ubrane” w ręczne robótki – na świecie coraz częściej można spotkać tak radosne dzieła.

Świdnica postanowiła zainspirować się tą twórczością i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wyszydełkować biało – czerwone ubranko. Będzie ono składało się z kwadratów o wymiarach 20 cm x 20 cm. Zostanie w nie przyodziany jeden z elementów przestrzeni miejskiej.

Szydełka poszły w ruch już dwa tygodnie temu. 22 lutego w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych odbyło się pierwsze spotkanie szydełkowe, zorganizowane w ramach akcji "Świdnickie szydełkowanie - ubierzmy Nasze Miasto na Niepodległość". Jego gościem była prezydent miasta, Beata Moskal - Słaniewska. Kolejne zaplanowano w każdy ostatni czwartek miesiąca, czyli 26 kwietnia, 24 maja i 28 czerwca.

W marcu, z uwagi na to, że 29 wypada w Wielki Czwartek, spotkanie przeniesiono na środę tj. 28 marca na godz. 17.00. Miejsce wydarzenia pozostaje bez zmian, czyli Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33.
- Cieszymy się, że tak dużo osób przyszło na nasze pierwsze spotkanie i rozpoczęło wielkie miejskie szydełkowanie. Zaangażowanie świdniczanek mile nas zaskoczyło. Prace trwają w domach, a my przypominamy, że wszystkie wyszydełkowane białe i czerwone kwadraty można do nas dostarczać. Zapewniamy Państwu włóczkę i serdecznie zachęcamy nowe osoby do wspólnej zabawy – ubierzmy nasze miasto na niepodległość – mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka akcji, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group