Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zapraszamy najmłodszych świdniczan na ostatnie już wycieczki

Niedziela, 4 czerwca 2017, 13:15
Autor: red
Świdnica: Zapraszamy najmłodszych świdniczan na ostatnie już wycieczki
Fot. organizatorzy
10 i 17 czerwca zapraszamy dzieci i młodzież uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych oraz Młodzieżowego Domu Kultury do wzięcia udziału w ostatnich już, bezpłatnych wycieczkach po Świdnicy.

Odbędą się one w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

W sobotę, 10 czerwca najmłodsi świdniczanie dowiedzą się „O słynnym świdnickim lotniku, o ptakach i nietoperzach, czyli wszystkim o lataniu”. W planie wycieczki m.in.: historia Czerwonego Barona, asa lotnictwa z I wojny światowej – Manfreda von Richthofena; zwiedzanie Jaskini Nietoperzy, spacer w Parku Sikorskiego i obserwacja ptaków. A na koniec warsztaty artystyczne, czyli origami – nietoperze i samoloty oraz poznanie nowej techniki plastycznej – wydrapywani oraz malowanie woskiem.

W kolejną niedzielę, 17 czerwca dzieci powędrują „Śladami słynnych świdniczan” – dowiedzą się o świdnickich książętach, o twórcy esperanto i słynnej kobiecie - astronom. Odwiedzą cerkiew i spotkają się z księdzem Piotrem Nikolskim. Na pl. św. Małgorzaty poznają legendę o błaźnie księcia świdnickiego Bolka II, odwiedzą także kamienicę nr 8 w Rynku, czyli dom, w którym mieszkała Maria Kunic. Dzieci wezmą także udział w warsztatach artystycznych – wykonają mozaiki, witraże i wzory z pieczątek.

Zapisy na obie wyprawy już od środy, 31 maja prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy (ul. Wewnętrzna 2).

Niezbędne dane do kontaktu:

imię i nazwisko dziecka,
adres zamieszkania,
nr telefonu opiekuna/rodzica,
karta uczestnika wycieczki podpisana przez opiekunów prawnych/rodziców
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group