Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Żarów też rusza 11 maja

Wtorek, 5 maja 2020, 11:41
Autor: red
Gmina Żarów: Żarów też rusza 11 maja
Fot. UM Żarów
W związku z decyzją ogłoszoną przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego w dniu 29 kwietnia 2020r. dotyczącą wznowienia pracy w przedszkolach, żłobkach, oddziałach przedszkolnych i innych formach wychowania przedszkolnego, w gminie Żarów otwarcie placówek nastąpi najwcześniej 11 maja.

Termin ten podyktowany jest przygotowaniem placówek i wypracowaniem konkretnych procedur sanitarnych gwarantujących bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom placówek. Jednostki, które zostaną otwarte będą wyposażone w środki ochrony osobistej. Obecnie przygotowujemy procedury minimalizujące zagrożenie związane z epidemią koronawirusa. Planujemy zorganizować zajęcia w małych grupach, tak aby zminimalizować kontakt.

Dyrektorzy wszystkich placówek sprawdzają zapotrzebowanie na organizację zajęć przedszkolnych w poszczególnych jednostkach.

Przypominamy, że w pierwszej kolejności z przedszkola i oddziałów przedszkolnych powinny korzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu oraz dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników otwartych jednostek zwracamy się z prośbą, aby do przedszkoli i żłobka przyprowadzać tylko i wyłącznie dzieci zdrowie, które nie miały kontaktu z osobami przebywającymi na kwarantannie.

Dzieci przebywające na zajęcia w przedszkolach i żłobku będą mogły korzystać z placów zabaw funkcjonujących przy placówkach. Miejsca te będą codziennie dezynfekowane przez odpowiednie służby.

Szczegółowe informacje będą przekazywane rodzicom przez dyrektorów placówek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group