Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 677
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów też z budżetem

Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 17:49
Autor: red
Żarów: Żarów też z budżetem
Fot. UM Żarów
Rada Miejska w Żarowie na ostatnim posiedzeniu w starym roku uchwaliła budżet na 2017 rok. Radni Rady Miejskiej przyjęli go jednogłośnie i bezdyskusyjnie. Uchwała została podjęta na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żarowie, w czwartek, 29 grudnia.

Budżet na 2017 rok jest rekordowy pod względem dochodów, jak i wydatków gminy. Wśród tych ostatnich, prawie 30 procent stanowią środki przewidziane na inwestycje, na które planuje się wydać prawie 20 milionów złotych. Przyjęta uchwała budżetowa zakłada dochody budżetu gminy na rok 2017 w wysokości 64.621.297 złotych, wydatki budżetu natomiast ustalono na kwotę 65.798.617 złotych.
- Porównując powyższe liczby z latami ubiegłymi widać, że dzięki racjonalnemu gospodarowaniu i pozyskaniu wielu dotacji unijnych i krajowych oraz dbałości o dochody nastąpił rozkwit finansów gminy. Z roku na rok dochody naszej gminy są coraz większe, a to pozwala nam zwiększyć nakłady na realizację inwestycji na terenie gminy Żarów. Nowy budżet Żarowa to w dużej mierze realizacja nowych inwestycji.Jeszcze pod koniec 2016 roku wpłynęły do nas informacje o przyznaniu unijnych środków na realizację ważnych inwestycji. Będzie to termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Żarowie, rozbudowa przedszkola miejskiego o żłobek, zakup nowego wozu strażackiego, budowa kanalizacji w Łażanach i przebudowa oraz kompleksowy remont świetlic wiejskich w Przyłęgowie, Mielęcinie i Mrowinach. Z wszystkimi pracami ruszymy w 2017 roku, tuż po potwierdzeniu otrzymania unijnego dofinansowania. Planujemy jeszcze szereg innych inwestycji, z którymi ruszymy w 2017 roku i które będą także kontynuowane w 2018 roku - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Tak przygotowany i opracowany budżet Żarowa uzyskał również pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu oraz wszystkich stałych komisji Rady Miejskiej. Został także poparty przez klub radnych "Wspólnota".
- Znaczną część środków finansowych przeznaczamy w 2017 roku na realizację inwestycji na terenie gminy Żarów. Ale nie tylko. Nowy budżet Żarowa tradycyjnie to również realizacja zadań z zakresu oświaty i pomocy społecznej, edukacji, gospodarki mieszkaniowej, kultury, utrzymania bezpieczeństwa, dofinansowanie stowarzyszeń i organizacji społecznych i wiele innych ważnych zadań. Każdy kolejny rok budżetowy jest konsekwentną realizacją tych założeń. A ich bardzo dużo i widać to w naszej gminie. W tym jak zmienia się jej wizerunek. Najważniejsze założenia wiążą się z planowanymi dotacjami. Przed nami teraz wiele pracy, aby wszystkie te założone inwestycje zrealizować - dopowiada Renata Dawlewicz skarbnik gminy.

Przygotowany projekt uchwały budżetowej na 2017 rok nie wzbudził żadnych wątpliwości radnych. Nie było wymiany zdań ani dyskusji. Tylko jednomyślność przy jego uchwalaniu. Żarowscy radni Rady Miejskiej na ostatniej sesji w starym roku przyjęli go jednogłośnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group