Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1378
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowski mundial

Wtorek, 21 września 2021, 11:32
Aktualizacja: 11:33
Autor: red
Żarów: Żarowski mundial
Fot. UM Żarów
Takiego Mundialu Piłkarskiego to jeszcze w naszej gminie nie było. W sobotę, 18 września na stadionie sportowym rozegrany został Żarowski Mundial Piłkarski, który odbył się z okazji jubileuszu XX–lecia Żarowskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK".

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ambasady Japonii. Podczas otwarcia mundialu zastępca burmistrza Przemysław Sikora odczytał list przesłany przez Ambasadora Japonii w Polsce Miyajima Akio.

- Szanowny Panie Burmistrzu, Szanowni Mieszkańcy Żarowa, Szanowni zawodnicy. Proszę przyjąć moje najszczersze gratulacje z okazji 20-lecia Żarowskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jestem niezwykle szczęśliwy, że począwszy od dzisiejszego turnieju piłki nożnej, w Żarowie organizowane są różne inicjatywy, zarówno w zakresie gospodarki, jak i kultury, pogłębiające przyjazne stosunki pomiędzy naszymi krajami. Niedawno dobiegły końca Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio. Myślę, ze wszyscy Państwo śledzili codzienne zmagania sportowców. Zawodnicy z Polski i innych krajów pozostawili po sobie wspaniałe wyniki, spełnili marzenia i dali z siebie wszystko. Pokazali światu, że należy marzyć i mieć nadzieję. Daki nam dużo siły i odwagi. Przekonałem się, że sport ma wielką moc, by zmienić świat i przyszłość. Życzę wszystkim zawodnikom wspaniałego turnieju w duchu przyjaźni, solidarności i zasad fair play, oczywiście bez kontuzji. Powodzenia, bardzo Wam kibicuję! Japonia i Polska to dwa kraje kwitnącej przyjaźni. Dziękuję bardzo – napisał w liście Ambasador Japonii w Polsce Miyajima Akio.

Drużyny, które wzięły udział w turnieju reprezentowały kraje, które swoją działalność prowadzą na strefie w Żarowie. Rywalizacja była zacięta i widać było, że piłka nożna jest ich pasją i daje im wielką radość.

- Na wspólnym spotkaniu z prezesem WSSE „INVEST-PARK” podjęliśmy decyzję, że jubileusz XX-lecia strefy najlepiej będzie uczcić na sportowo. Do udziału w mundialu zaprosiliśmy młodych piłkarzy ze szkół podstawowych oraz klubów sportowych „Zjednoczeni Żarów” i „Silesia Żarów”. Mali piłkarze mają wspaniałe umiejętności, ambicje, wielkie serce do gry i do walki o każdą piłkę. Jeśli tylko będą rozwijać te cechy, to za kilka lat być może będziemy ich podziwiać na prestiżowych rozgrywkach sportowych – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

I miejsce: POLSKA (Silesia Żarów/Zjednoczeni Żarów)

II miejsce: JAPONIA (Daicel Safety Systems Europe)

III miejsce: WŁOCHY (Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie)

IV miejsce: HOLANDIA (Silesia Żarów/Zjednoczeni Żarów)

V miejsce: KOREA POŁUDNIOWA (Szkoła Podstawowa im, UNICEF w Imbramowicach)

VI miejsce: SZWECJA (Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu)

Nagrodziliśmy także najlepszych zawodników:

Mateusz Jedliński: Najlepszy STRZELEC (Japonia), Emilia Wójcik: Najlepszy BRAMKARZ (Holandia), Marcel Stachurski: Najlepszy ZAWODNIK (Polska).

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a drużyny zwycięskie puchary. Zawodników dekorowali: burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, a drużynę DSSE również prezes firmy Atsushi Hatomoto. Na wszystkich uczestników czekała pyszne ciasta i kiełbaska z grilla.

Organizatorzy Mundialu: Gmina Żarów, KS Zjednoczeni Żarów, Silesia Żarów.

PODZIĘKOWANIA:

• dla sponsorów Żarowskiego Mundialu Piłkarskiego: Daicel Safety Systems Europe, Electrolux Poland, TP Reflex Polska, Electrolux Poland i Nutmar,

• dla rodziców zawodników, którzy upiekli przepyszne ciasta

• dla trenerów drużyn za opiekę i fachowe porady

• dla wszystkich drużyn za wspaniałe piłkarskie emocje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group