Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej wygrał konkurs

Czwartek, 20 lipca 2017, 15:44
Autor: red
Żarów: Żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej wygrał konkurs
Fot. UM Żarów
"Ludzki potencjał chce więcej" – pod takim tytułem złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W drugim naborze dofinansowanie otrzymało 5 wniosków, z czego nasz zajął drugie miejsce na liście rankingowej z 84 punktami. To wspaniała nagroda dla nas. Czuję radość i ogromną satysfakcję, bowiem ten wygrany konkurs potwierdza, że poświęcony trud i czas na pisanie projektu (dodam, że projekt opracowywałam w duecie z Panią Martą, której za współtowarzyszenie bardzo dziękuję) zaowocował pozyskaniem środków zewnętrznych, z których skorzystają nasi mieszkańcy. Pisząc projekt nie miałyśmy żadnych wątpliwości, że nasi mieszkańcy zasługują na wsparcie. Udało się !

W ramach konkursu otrzymamy 176 .000 zł dofinansowania na realizację projektu "Ludzki potencjał chce więcej" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Oś priorytetowa 9 - Włączenie społeczne, Działanie 9.1 - Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.4 -Aktywna integracja ZIT AW (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej, pierwszy typ operacji 9.1. A). Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu bieżącego roku i potrwa do lutego 2019 roku.

Projekt adresowany jest do 20 osób bezrobotnych i biernych zawodowo z terenu Gminy Żarów, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Jego celem będzie włączenie społeczne 20 mieszkańców Gminy Żarów, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, poprzez aktywną integrację, zwiększającą umiejętności społeczno-zawodowe, wzmacniającą ich do poszukiwania pracy i do zatrudnienia. W ramach jego realizacji uczestnicy skorzystają z licznych działań wspierających, indywidualnych, grupowych, z poradnictwa, pracy socjalnej, treningów, grupowej terapii rodzinnej. Nie zabraknie analizy predyspozycji zawodowych, warsztatów w zakresie kompetencji cyfrowych oraz szkoleń zawodowych. Nie zabraknie również wzmocnienia wiary i przekonania, że każdy ma potencjał, który należy rozwijać. Z tym przekonaniem zawsze ludzki potencjał chce więcej! I o to chodzi w naszym projekcie. Aby uwierzyć, że jeśli chce coś zmienić - znajdę sposób, jeśli nie chce - znajdę powód. Istotą projektu będzie szukanie konstruktywnych sposobów zmiany i usamodzielnienia się.

Łączna wartość projektu wyniesie 210 tys. złotych, z czego 34 tys. złotych wkładu własnego stanowić będą zasiłki przyznawane w ramach ustawy o pomocy społecznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group