Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zbiórka na budowę pomnika Jana Pawła II

Środa, 10 listopada 2010, 7:43
Aktualizacja: 18:56
Autor: KO
Świdnica: Zbiórka na budowę pomnika Jana Pawła II
Fot. Karolina Osińska
Przedstawiciele stowarzyszenia budującego pomnik Papieża–Polaka na placu przed świdnicką katedrą i wydelegowani parafianie będą w niedzielę prowadzić kwestę przed kościołami.

W tę niedzielę w świdnickich świątyniach odczytano odezwę biskupa świdnickiego Ignacego Deca w sprawie budowy pomnika Jana Pawła II. Ordynariusz naszej diecezji zachęcał w niej, aby na rzecz budowy pomnika ofiarować „materialny dar serca”. Kwesta do puszek będzie prowadzona w najbliższą niedzielę.

Oto pełny tekst odezwy biskupa:

Umiłowani Świdniczanie,

W wielu miastach naszej Ojczyzny i diecezji upamiętniono pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II poprzez budowę papieskiego pomnika. Ten sam zamiar od dawna towarzyszy także Świdniczanom. Przed katedrą, na nowo zaaranżowanym placu, jest już przygotowane miejsce pod przyszły pomnik.

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że jako diecezja ustanowiona decyzją Jana Pawła II jesteśmy szczególnie zobowiązani do wyrażania wdzięczności za wybranie naszego miasta na stolicę biskupią. Znakiem naszej wdzięczności będzie także pomnik. Jednocześnie jestem przekonany, że będzie on dla nas i przyszłych pokoleń wyraźnym przypomnieniem niezwykłej posługi oddanego Kościołowi i służbie człowiekowi Namiestnika Chrystusowego, Syna Polskiej Ziemi.

Licząc na rychłe wyniesienie Sługi Bożego Jana Pawła II do chwały ołtarzy, wraz z Waszymi duszpasterzami oraz działającym w Świdnicy Stowarzyszeniem na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła, zwracam się do Was drodzy mieszkańcy Świdnicy i okolicznych miejscowości o materialny dar waszego serca na rzecz budowy pomnika w naszym mieście. 14 listopada, w niedzielę, zbiórkę do puszek przed kościołami w obu świdnickich dekanatach przeprowadzą członkowie stowarzyszenia oraz wydelegowani przez duszpasterzy parafianie.

Dziękuję Wam za każdą złożoną na ten cel ofiarę. Liczy się każdy datek, który pomoże przyspieszyć realizację powziętego zamiaru.

Wyrażam nadzieję, że dzięki przeprowadzonej zbiórce, budowa pomnika połączy nas wszystkich, świadomych znaczenia pontyfikatu dla historii naszego miasta, Ojczyzny i całego świata.

+ Ignacy Dec
Biskup Świdnicki

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group