Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1097
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Zbyt szybko

Wtorek, 18 maja 2021, 13:49
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Zbyt szybko
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy tylko w ciągu ostatniego weekendu odebrali prawa jazdy kolejnym 3 kierującym jadącym z prędkościami przewyższającymi o ponad 50 km/h dozwoloną prędkość”.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

106 km/h i 106 km/h i 107 km/h to prędkości z jakimi amatorzy szybkiej jazdy zostali zatrzymani w ciągu ostatniego weekendu na drogach Świdnicy i gminy Świdnicy, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 50km/h.

14 maja na terenie Świdnicy około godziny 17.30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Volvo. 51-letnia mieszkanka powiatu dzierżoniowskiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszała się z prędkością 106 km/h, czyli aż o 56 km/h przekroczyła dozwolony limit.

Dwie godziny później również na terenie Świdnicy mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który także znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. 34-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego kierując pojazdem marki Ford poruszał się także z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h .

Dwa dni później tj. 16 maja z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące musiał pożegnać się również 59-letni mieszkaniec powiatu ostrołęka. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki VW przekroczył prędkość dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Wszyscy ci amatorzy szybkiej jazdy na miejscu otrzymali wysokie mandaty oraz 10 punktów karnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group