Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zdewastowana ekspozycja

Czwartek, 13 maja 2021, 15:38
Autor: red
Świdnica: Zdewastowana ekspozycja
Fot. Straż Miejska Świdnica
O godzinie 22.10 w dniu wczorajszym dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca naszego miasta dotyczące dewastacji ekspozycji Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Młody człowiek uderzając pięścią i kopiąc niszczył ekspozycję przedstawiającą między innymi historyczne symbole narodowe. Trudno dobrać właściwe słowa dla opisania takiego zachowania. Proceder ten szybko przerwali skierowani do Rynku strażnicy. Sprawca został wylegitymowany, a sprawą jego zachowania zajmie się Sąd Rejonowy w Świdnicy. W zależności od wyceny szkody sprawa może zostać zakwalifikowana jako wykroczenie lub przestępstwo. Odrębną kwestią pozostaje sprawa znieważenia symboli narodowych. Za czyn taki sprawcy grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności.

Nie był to jednak ostatni „występ” 23-letniego Patryka. O godzinie 1.00 patrol straży miejskiej interweniował na ulicy Długiej, gdzie mężczyzna ten wraz z grupą przyjaciół urządził sobie dość głośne spotkanie zakrapiane alkoholem. W tym wypadku nasz bohater otrzymał mandat karny. Pozostali uczestnicy tego spotkania również zostali ukarani.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group