Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Zgłoś się do III edycji „Zalogowanych”

Środa, 12 września 2018, 15:35
Aktualizacja: Czwartek, 13 września 2018, 9:36
Autor: red
Rusza III edycji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, który od zeszłego roku szkolnego kontynuowany jest pod nazwą „Zalogowani”.

Swoim zasięgiem objął on już prawie 1000 uczniów świdnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ciągu roku szkolnego młodzież wykonuje różne zadania, walcząc o atrakcyjne nagrody. To również okazja do poznania świdnickich firm od kuchni oraz do wzięcia udziału w warsztatach doradztwa zawodowego.
- Zapraszamy do udziału uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Można się zapisać jeszcze tylko do 17 września. Wejdźcie na stronę www.zalogowani.swidnica.pl, wypełnijcie formularz i wyślijcie zgłoszenie. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć. A dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne – zachęca Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy

Organizatorem przedsięwzięcia jest miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnickim. Ma on na celu zachęcenie młodych ludzi do pracy i zamieszkania w Świdnicy i okolicach oraz do kształcenia w kierunkach przydatnych na lokalnym rynku pracy.

„Zalogowani” to wiele różnych działań prowadzonych przez ostatnie dwa lata. To spotkania motywacyjne z liderami świdnickich firm i osobowościami. To również tworzenie klas patronackich. Podczas pierwszej oraz drugiej edycji programu doszło do nawiązania trwałej współpracy pomiędzy: Zespołem Szkół Budowlano – Elektrycznych, a firmami Sonel oraz RST Software Masters, a także Zespołem Szkół Mechanicznych, a firmami Volkswagen Jodko- Schiewe, AMS oraz ZUPBADURA. Ponadto, od października 2017 roku około 400 uczniów z siódmych klas szkół podstawowych miało niecodzienną okazję uczestniczyć w lekcjach edukacji obywatelskiej, prowadzonych przez prezydent Świdnicy, Beatę Moskal – Słaniewską.

Innym elementem programu była Liga Niezwykłych Umysłów, w której spektakularny sukces odnieśli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4 i 8, którzy okazali się być jednymi z najlepszych młodym programistów w całym kraju. Projekt ten cieszy się niezwykłym uznaniem i dzięki wsparciu fundatorów: firmie ZUPBADURA oraz firmie Wagony Świdnica - Liga Niezwykłych Umysłów będzie kontynuowana w kolejnym roku szkolnym.
– Poznanie od kuchni funkcjonowania zakładów pracy może pomóc młodzieży w tworzeniu i realizacji planów zawodowych oraz w kształtowaniu świadomość i obrazu pracy w warunkach obecnej gospodarki rynkowej – dodaje zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group