Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zima

Środa, 22 grudnia 2010, 16:26
Aktualizacja: Czwartek, 23 grudnia 2010, 9:23
Autor: KO
Świdnica: Zima
Ania
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zima przyszła oficjalnie w nocy – o godz. 0.38 w środę, 22 grudnia. I od tego dnia oficjalnie możemy mówić już, że mamy zimę, również w kalendarzu. „Jak jest zima, to musi być zimno” powiedziano w klasycznej komedii „Miś”. I rzeczywiście, zimo jest, i śnieg jest – już od ponad trzech tygodni. Czy lubimy zimę?

Zima astronomiczna rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego i trwa aż do równonocy wiosennej, czyli do 21 marca. Dzień jest teraz krótszy od nocy, ale tu dobra wiadomość: z każdym dniem od dziś dnia będzie przybywać! To jednak oznacza, że dziś mamy najkrótszy dzień w całym roku.

Aktorów, którzy w pierwszym dniu zimy wystąpili w jasełkach w Szkole Podstawowej nr 105, zapytaliśmy, czy lubią zimę i dlaczego. To uczniowie SP 105 oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.

Ania: - Nie lubię zimy, bo wtedy zdarza się dużo wypadków. Nie lubię zabaw na śniegu, nie lubię lepić bałwana i jeździć na sankach. Najbardziej lubię lato, bo lubię się opalać.

Paulina: - Lubię. W zimie jest Boże Narodzenie i Wigilia. Dostaję prezenty. Lubię się bawić na śniegu. Najczęściej robię aniołki.

Magda: - Tak, bo jest fajna. Zimą jest dużo śniegu. Robię na śniegu aniołki. Lubię też jeździć na sankach.

Jordan: - Lubię zimę. Dlaczego? Bo siedzimy na Wigilii. I dostaję prezenty. Chciałbym teraz dostać puzzle.

Jagoda: - Lubię zimę, bo mam wtedy urodziny. Urodziłam się siedemnastego grudnia. Mam już dziesięć lat. Na urodziny dostałam laptopa. Pod choinkę chciałabym dostać takiego ogromnego misia. Zimę jeszcze lubię dlatego, że w zimie jest tak ładnie, ptaki przylatują na okna i mogę je karmić.

Agnieszka - Tak, lubię. W zimie można iść na sanki. No i są święta. A święta lubię, bo mogę z rodziną spędzić dużo czasu.

Na relację z jasełek zapraszamy w Wigilię.

A czy Ty lubisz zimę? Zagłosuj w naszej ankiecie!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group