Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy

Środa, 30 listopada 2016, 16:04
Autor: red
Świdnica: Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Zakończyły się prace remontowe na jednym z odcinków ulicy Wałbrzyskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Słowiańską. Ruch na tym odcinku drogi zostanie przywrócony w środę, 1 grudnia w godzinach porannych.

Na tym fragmencie ulicy wykonano nową konstrukcję drogi, chodnik i drogę rowerową, przebudowano skrzyżowanie. Powstało także nowe oświetlenie drogowe i odwodnienie.

Równocześnie z tą zmianą, umożliwiającą pierwotną obsługę osiedla Słowiańskiego, wprowadzony zostanie kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu na drugim przebudowywanym fragmencie ulicy Wałbrzyskiej, tj. na odcinku od ul. Korczaka do ul. Mierniczej. Od środy, 1 grudnia całkowicie zamknięte zostanie skrzyżowanie Wałbrzyskiej z Korczaka. Pojazdy zostaną skierowane na istniejące już trasy objazdowe poprowadzone ulicą Polna Droga i Sprzymierzeńców. Na tym etapie prac ulegnie również modyfikacji trasa przejazdu autobusów:

- linia nr 10 (kierunek Pogorzała) - przystanki wyłączone z ruchu: ul. Wałbrzyska/Głowackiego i Wałbrzyska/Kusocińskiego - nowy przebieg linii od pl. Grunwaldzkiego: Wałbrzyska, Pionierów, Polna Droga

- linia nr 10 (kierunek pl. św. Małgorzaty) - przystanki wyłączone z ruchu: ul. Wałbrzyska/Głowackiego, Wałbrzyska/Kusocińskiego - nowy przebieg linii od Witoszowa Dolnego: Polna Droga, Sprzymierzeńców, al. Niepodległości

- linia nr 10 (kierunek ul. Strzelińska) - przystanki wyłączone z ruchu: Wałbrzyska/Głowackiego, Wałbrzyska/Kusocińskiego, pl. Grunwaldzki - nowy przebieg linii od Witoszowa Dolnego: Polna Droga, Sprzymierzeńców, al. Niepodległości, pl. Drzymały.

Dla linii nr 10 wprowadzone zostaną przystanki zastępcze:

- kierunek Pogorzała przy ul. Polna Droga na wysokości skrzyżowania z ul. Kusocińskiego
- kierunek pl. św. Małgorzaty i kierunek Strzelińska przy ul. Polna Droga na wysokości skrzyżowania z ul. Kusocińskiego oraz przy al. Niepodległości (przy banku).

Obecnie obowiązująca trasa przejazdu dla linii nr 50, 51, 52, 53 nie ulega zmianie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group