Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Znakomity polonista

Środa, 1 czerwca 2016, 15:17
Autor: red
Świebodzice: Znakomity polonista
Fot. powiat świdnicki
Albert Krynicki z LO w Świebodzicach został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień” .

Już po raz czwarty uczeń ze świebodzickiego licem został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień’’. Młodzież z LO w Świebodzicach od wielu już lat chętnie bierze udział w tym konkursie. Ma on na celu popularyzację kultury poprawności językowej oraz doskonali umiejętność posługiwania się dobrą polszczyzną.

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolny, okręgowy i centralny. W tym roku szkolnym 34 uczniów z naszego liceum zmagało się z polonistycznymi pułapkami i rozwiązywało językowe dylematy. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów: Natalia Wróblewska, Angelika Górczak, Samanta Sobkowiak, Albert Krynicki i Kinga Andruszkiewicz. Natomiast do finału dotarł Albert Krynicki z kl. I a. Bardzo trudno jest się zakwalifikować do etapu centralnego, gdyż wymagane jest aż 95% poprawnych odpowiedzi w pracy napisanej w drugim etapie. A Albertowi się udało.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group