Niedziela, 14 czerwca
11°C Jelenia Góra

Złoty medal dla naszej filatelistki

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

I znów Świebodzice rozsławiane są na całym świecie – tym razem w środowiskach filatelistycznych.

Narodowa Federacja Węgierskich Filatelistów, pod patronatem Poczty Węgierskiej, zorganizowała Międzynarodową Wystawę Filatelistyczną "HUNFILA 2016 - Szombathely". Polskę reprezentowało pięć eksponatów uczestników dorosłych i dwa eksponaty młodzieżowe - w tym jeden ze Świebodzic.

Zarząd Polskiego Związku Filatelistów, Koło nr 1 w Świebodzicach właśnie poinformowało z dumą, że nasza młoda filatelistka Jagoda Gałusińska za eksponat "Imprezy balonowe w Polsce 1926 - 1939" uzyskała medal Duży Pozłacany wraz z Nagrodą Specjalną za najlepszy eksponat w klasie 10 - 15 lat. To nie pierwsze trofeum Jagody w tym roku - na kwietniowej, Międzynarodowej Wystawie Filatelistycznej "Głogów 2016", świebodzicka filatelistka za eksponat "Polska kronika olimpijska" także uzyskała medal Duży Pozłacany.

W wystawie uczestniczyły eksponaty dwóch innych, świebodzickich filatelistów, które także zgarnęły prestiżowe nagrody: "Markofilia Poczty Polskiej" Damiana Bieżyńskiego, który uzyskał medal Duży Pozłacany i "Polska - znaki opłaty pocztowej 1923 - 1939 - wydawnictwa propagujące sport" Jerzego Gibka, który uzyskał medal Pozłacany. Natomiast eksponat "Polska kronika olimpijska" Henryka Połcia został wystawiony w klasie eksponatów zaproszonych.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka