Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 20 milionów na termomodernizację

Niedziela, 3 grudnia 2023, 11:21
Aktualizacja: 14:21
Autor: red
Świdnica: 20 milionów na termomodernizację
Fot. UM Świdnica
Świdnica ma szanse pozyskać blisko 20 milionów złotych dofinansowania na inwestycje związane z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej. Miasto złożyło wnioski do konkursu w ramach Funduszy Europejskich Dla Dolnego Śląska 2021–2027. Pieniądze mają pozwolić na sfinansowanie termomodernizacji dwóch budynków Szkoły Podstawowej nr 4 oraz budynku Urzędu Miejskiego i Urzędu Stanu Cywilnego.

11 299 973,58 to kwota potrzebna do przeprowadzenia termomodernizacji dwóch budynków Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Chodzi tu o budynek „A”, zaplecze sportowe szkoły: basen, sala gimnastyczna, łącznik oraz budynku „C”, czyli miejsce nauki klas początkowych I-III. Świdnicki magistrat chce pozyskać dofinansowanie w wysokości 9 milionów złotych do przeprowadzenia prac remontowych. W planie jest przeprowadzenie wymiany stolarki drzwiowej, docieplenie stropodachu wentylowanego i niewentylowanego, docieplenie ścian zewnętrznych, modernizacja instalacji c.o. i c.w.u., modernizacja oświetlenia wewnętrznego. Ponadto w budynku „A” przewidziano montaż na dachu mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 8,20 kWp. Poprawiona zostanie również estetyka budynków oraz ich funkcjonalność.

Z kolei na przeprowadzenie termomodernizacji budynku Urzędu Miejskiego oraz Urzędu Staniu Cywilnego potrzebnych jest według wstępnych szacunków blisko 13,5 miliona złotych. Dofinansowanie o jakie stara się miasto to kwota 10 705 554 milionów złotych. Pieniądze pozwolą przeprowadzić niezbędne prace w obu budynkach polegające m.in. na wymianie stolarki drzwiowej, wymianie stolarki okiennej oraz dociepleniu ścian zewnętrznych. Ponadto w budynku Urzędu Miejskiego przewidziano docieplenie stropu pod strychem oraz dachu. Z kolei w budynku USC zaplanowano dodatkowo docieplenie dachu wentylowanego i niewentylowanego oraz montaż na dachu obiektu mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 41,25kW.

- Zgłaszamy nasz akces w wielu różnych konkursach w ramach środków unijnych. Szukamy pieniędzy, które pozwolą nam przeprowadzać konieczne prace w budynkach z których korzystają świdniczanie w ramach świadczonych przez gminę usług. Zarówno budynki Szkoły Podstawowej nr 4 jak i gmach Urzędu Miejskiego i USC wymagały prac remontowych oraz ocieplenia. Efektem, na którym także bardzo nam zależy będzie znaczne ograniczenie zużycia energii, zwłaszcza tej potrzebnej do ogrzania obiektów. Liczę, że nasze wnioski zostaną dobrze ocenione i otrzymamy wnioskowane środki – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group