Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 484
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 7 maja rozpoczynają remont ulicy Kraszowickiej

Sobota, 28 kwietnia 2018, 7:27
Autor: red
Świdnica: 7 maja rozpoczynają remont ulicy Kraszowickiej
Fot. UM Świdnica
Długo wyczekiwany remont ulicy Kraszowickiej w Świdnicy rozpocznie się 7 maja. W związku z prowadzonymi pracami droga zostanie zamknięta dla ruchu. Odcinek ten będzie wyłączany z ruchu w trzech etapach, z zachowaniem dostępności dla mieszkańców ulic: Kraszowickiej, Poprzecznej, Chłopskiej oraz dostępu do szkoły i znajdujących się w pobliżu zakładów usługowych. Dostępność do poszczególnych nieruchomości będzie zależna od postępu robót.

Dla wszystkich etapów robót wyznaczono objazdy. Pierwszy rozpocznie się 7 maja i z różnymi modyfikacjami trwać będzie do około połowy października. W ostatniej fazie robót drogowych zamknięty zostanie obszar skrzyżowania z ul. Przyjaźni, o czym szczegółowo informować będziemy w odpowiednim terminie. Całość prac ma się zakończyć 20 listopada.

W związku z pracami wykonywanymi w etapie 1 w obszarze skrzyżowania ulic Kraszowicka – Krótka -Działkowa (przy przejeździe kolejowym), powstaną utrudnienia dla ruchu głównie dla mieszkańców osiedla "Owocowego". Przejazd przez to skrzyżowanie będzie odbywał się jednokierunkowo. Wjazd na osiedle odbywać się będzie przez ul. Wąską i dalej poprzez ul. Zakole, ul. Cichą, ul. Wiosenną i ul. Działkową do ul. Kraszowickiej. Zaraz po zakończeniu prac w obszarze tego skrzyżowania ruch na osiedlu wróci do pierwotnego kształtu. Te utrudnienia potrwają około 6 tygodni.

Przypomnijmy, że koszt przebudowy ul. Kraszowickiej w pierwszym etapie wyniesie około 6 milionów złotych z czego blisko 50% zostanie zrefundowane w ramach Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. W ramach tych środków wykonana zostanie nowa konstrukcja drogi wraz z ciągiem pieszo rowerowym, miejsca postojowe w rejonie szkoły i "zatoki Kraszowice". Powstaną 4 zatoki autobusowe z infrastrukturą, odwodnienie na całej długości jezdni oraz oświetlenie drogowe. Natomiast gestorzy sieci w swoim zakresie wykonają przebudowę sieci energetycznej oraz budowę sieci gazowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group