Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1314
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Biegi strefowe

Czwartek, 23 września 2021, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: red
Żarów: Biegi strefowe
Fot. UM Żarów
Ulicami Żarowa przebiegną uczestnicy 6. Żarowskich Biegów Strefowych. Zapowiada się prawdziwe święto biegania!

Na listach startowych widnieją rekordziści na dyst. 5 i 10 km, co zapowiada mocne ściganie. Wśród kobiet niekwestionowaną królową jest Anna Ficner. W kategorii mężczyzn rekord trasy należy do Mateusza Demczyszaka. Tą dwójkę dominatorów zobaczymy podczas tegorocznej edycji. Czy znajdzie się zawodnik, który przerwie hegemonię zwycięstw wyżej wymienionej dwójki? Na to pytanie odpowiedź poznamy już w najbliższą niedzielę, 26 września.

Start i metę zaplanowano w okolicach Urzędu Miejskiego w Żarowie. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy SP w Żarowie (ul. 1 Maja 2). Tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, gdzie będą znajdowały się stoiska sponsorów.

W tym roku zawody sportowe organizowane są w ramach XX-lecia Podstrefy Żarów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe. W 6. edycji imprezy znajdziemy wszystkie kategorie, które pojawiły się w latach ubiegłych. Po raz kolejny osoby, które zdecydują się wystartować w obydwu dystansach, sklasyfikowani zostaną w „Żarowskiej Piętnastce”. W biegu głównym na dystansie 10 km nagrodzimy najlepsze małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park", wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 km. Bieg główny, to również rywalizacja najlepszych grup biegaczy. Warto licznie wziąć udział na dystansie 10 km, gdyż dla najliczniejszej grupy mamy przewidzianą specjalną nagrodę.

HARMONOGRAM
26.09.2021
godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów – wciąż możliwe są zapisy na biegi dla dzieci oraz na 5 i 10 km. Decyduje pierwszeństwo zgłoszenia.
godz. 9:35 - start biegów dla dzieci. Po biegach wręczenie oraz losowanie nagród
godz. 10:00 - start biegu towarzyszącego na dyst. 5 km
godz. 12:00 - start biegu głównego na dyst. 10 km
po godz. 13:00 - wręczenie i losowanie nagród wśród uczestników biegu na 5 km i 10 km

Sponsor główny: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park

Sponsorzy strategiczni: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów, Yagi Poland, Electrolux Żarów, TP Reflex Group, AKS Precision Ball Polska, Bridgestone, JAKO Polska, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Kwiaciarnia Pan Tulipan.

Organizator: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Utrudnienia w ruchu

Na niedzielę, 26 września zaplanowano imprezę sportową Żarowskie Biegi Strefowe na trasie: ul. Armii Krajowej (koło Urzędu Miejskiego), ul. Przemysłowa, ul. Fabryczna, ul. Kwiatowa, Plac Wolności, ul. Hutnicza, ul. Krasińskiego, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Armii Krajowej (meta). W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu. Na czas zawodów należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group