Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

diecezja świdnicka: Biskup zaprasza na 30 rocznicę koronacji figurki Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach

Niedziela, 8 sierpnia 2010, 11:00
Aktualizacja: 11:01
Autor: KO
diecezja świdnicka: Biskup zaprasza na 30 rocznicę koronacji figurki Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś księża w całej diecezji czytają na mszach list od księdza biskupa Ignacego Deca z zaproszeniem na uroczystość w Wambierzycach w niedzielę, 15 sierpnia, o godz. 11.00.

List brzmi:

Drodzy Bracia Kapłani,
Umiłowani diecezjanie,
Mieszkańcy Ziemi Kłodzkiej,

W najbliższą niedzielę, w uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy świętować 30. rocznicę koronacji figurki Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Przypomnijmy sobie, że dokładnie 17 sierpnia 1980 r. dzięki wcześniejszym staraniom ówczesnego metropolity wrocławskiego, ks. abp Henryka Gulbinowicza, 300 tys. pielgrzymów było świadkami ukoronowania od wielu stuleci łaskami słynącej wambierzyckiej figurki.

W wartkim strumieniu upływającego czasu, jako wspólnota diecezjalna, chcemy nie tylko przywołać tamte wydarzenia ale przede wszystkim odnowić swoje zawierzenie Matce Pana i podziękować Bogu za każde dobro jakiego udzielił nam za wstawiennictwem Królowej Rodzin.

Wciąż pozostaje aktualna intencja związana z osobą Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, obecnego 30 lat temu Wambierzycach, by za przyczyną Matki Bożej prosić na modlitwie, by polskie rodziny były silne Bogiem, by trwały we wzajemnej zgodzie i stawały się szkołą miłości Boga, człowieka i Ojczyzny.

Cieszymy się, że w tym ważnym dla naszej diecezji dniu, Mszy Świętej o godz. 11 przewodniczyć będzie naoczny świadek i jednocześnie główny inicjator ceremonii koronacji ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz. Zachowujemy z wdzięcznością w pamięci osobę Eminencji, dziękując Opatrzności za dar wyjątkowego Pasterza Kościoła na niełatwy czas, za Pasterza, którego serce i myśli tak bardzo przeniknięte są miłością do Bożej Matki i troską o zdrową rodzinę.

Umiłowani diecezjanie,
wraz z ojcami Franciszkanami, obecnymi kustoszami sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, serdecznie Was zapraszam do Wambierzyc, na 15 sierpnia. Oczekuję, że licznie przybędziecie do sanktuarium do Matki Bożej, która od zeszłego roku jest także Patronką Ziemi Kłodzkiej.

Wszystkim, którzy 15 sierpnia podejmą trud pielgrzymki do naszego śląskiego Jeruzalem, udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
Biskup Świdnicki
+ Ignacy Dec

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group