Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 818
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uczennica „Ekonomika” w ogólnopolskim finale Olimpiady Teologii Katolickiej

Środa, 13 marca 2013, 0:14
Autor: red.
Świdnica: Uczennica „Ekonomika” w ogólnopolskim finale Olimpiady Teologii Katolickiej
Fot. użyczone
28. lutego odbył się diecezjalny etap XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Święci Apostołowie Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele". Uczestniczyło w nim 48 zwycięzców etapu szkolnego, który odbył się dnia 29. listopada 2012 roku i w którym wzięło udział 383 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych.

Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowały uczennice Joanna Markiewicz i Joanna Policht przygotowane przez Jolantę Mączyńską. Joanna Markiewicz zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału Olimpiady i będzie reprezentować szkołę i diecezję świdnicką w dniach 4–6 kwietnia w Legnicy.

Temat XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej został sformułowany w odniesieniu do postaci dwóch świętych – filarów Kościoła – Piotra i Pawła. Zakres wiedzy obejmował nie tylko zagadnienia biblijne lecz również dogmatyczne, dlatego też rozwinięciem tematu było stwierdzenie: urząd i charyzmaty w Kościele. Wiedza biblijna, zwłaszcza dotycząca postaci o tak fundamentalnym znaczeniu dla Kościoła, jak święci Piotr i Paweł ma szczególne znaczenie dla współczesnej młodzieży. Pogłębienie treści biblijnych w oparciu o teologię dogmatyczną ma, w takim ujęciu tematu, zaowocować poznaniem Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz pogłębić rozumienie orędzia Kościoła we współczesnym świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group