Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 1212
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

Sobota, 7 kwietnia 2012, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: red
Strzegom: Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa
Fot. użyczone
W Wielki Czwartek, rozpoczynający Triduum Paschalne, tłumy wiernych na czele z władzami samorządowymi zgromadziły się w Strzegomskim Wieczerniku na uroczystej Mszy Wieczerzy Pańskiej, by w modlitewnym skupieniu podziękować za dar kapłaństwa ofiarowany człowiekowi, a Kapłanom– za codzienną służbę w sprawowaniu Eucharystii, w której Chrystus już na zawsze pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

Poruszająca serca homilia wygłoszona przez ks. Krzysztofa Szydełko w Bazylice Strzegomskiej nawiązywała do Miłości Boga do człowieka, czystości duszy i rąk ludzkich, przyjmujących Chrystusa, potrzeby modlitwy za kapłanów i dziękczynienia. -Wszyscy dzisiaj dziękujemy za Eucharystię, za kościół, za kapłanów. Za to, że Pan Bóg przychodzi do nas w Eucharystii.

Dokonany przez Jezusa symboliczny obrzęd obmycia nóg, który odnotowała Ewangelia przypomina, że wszelkie przewodzenie w Kościele powinno odbywać się w duchu służby bliźniemu, bowiem Kapłaństwo to powołanie i służba. I tak się też stało w naszym Wieczerniku.

Podczas Liturgii Wielkoczwartkowej rozmyślamy o Ostatniej Wieczerzy, o modlitwie Jezusa w Ogrójcu, o postawie św. Piotra i zdradzie Judasza. Z kim się utożsamiamy? Jacy jesteśmy?

-Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko wtedy jesteśmy wielcy, gdy jesteśmy mali wobec Boga?
Godną naśladowania postawę naszych strzegomskich kapłanów w kształtowaniu życia duchowego wiernych obu parafii doceniły władze samorządowe. Zbigniew Suchyta, Burmistrz Strzegomia i Tadeusz Wasyliszyn Przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu złożyli kapłanom życzenia i podziękowania w Kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej, zaś Wiesław Witkowski, Zastępca Burmistrza i Iwona Zabawa- Budziszyn, Sekretarz Gminy- w Bazylice Strzegomskiej.

Najważniejszym jest fakt, jak podkreślił ks. Marek Babuśka, że władze duchowne i świeckie na naszej Ziemi Strzegomskiej patrzą w tym samym kierunku, jakim jest służba dla dobra człowieka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group