Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Blisko 24 miliony złotych na remont drogi krajowej nr 35

Wtorek, 13 maja 2014, 13:35
Aktualizacja: 13:37
Autor: PAW
Region: Blisko 24 miliony złotych na remont drogi krajowej nr 35
Fot. PAW
Dziś prezydent Roman Szełemej podzielił się z lokalnymi mediami dobrymi informacjami. Gmina Wałbrzych otrzyma blisko 24–milionowe dofinansowanie do remontu drogi krajowej nr 35.

Gmina Wałbrzych jakiś czas temu złożyła wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie prac związanych z remontem drogi nr 35. I wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony.

- Ta kwota to poważne wsparcie dla naszego miasta – mówi prezydent Roman Szełemej. - Dzięki zaangażowaniu ZDKiUM w Wałbrzychu udało nam się te środki pozyskać, ale chciałbym również wspomnieć o zaangażowaniu naszych parlamentarzystów i o moich wizytach w Warszawie w sprawie tych środków na inwestycje drogowe.

Prezydent Szełemej podkreśla, że te pieniądze pozwolą na "uwolnienie" z budżetu miasta pieniędzy i dzięki temu można będzie zrealizować inne inwestycje drogowe w mieście. Szczegółowy plan kolejnych remontów dróg ma zostać zaprezentowany w najbliższych tygodniach.
- Inwestycje drogowe, które są prowadzone w Wałbrzychu w tym roku i będą kontynuowane w przyszłym są sporym obciążeniem - tłumaczy prezydent. - Szukamy wszędzie gdzie jest to tylko możliwe środków zewnętrznych, ale musimy liczyć się z wkładem własnym. Budżet zmieniamy wielokrotnie, ale jest to powszechnie stosowana praktyka, bowiem trzeba być elastycznym i dostosowywać się do dynamiki zmian.

Bogusław Rogiński z ZDKiUM w Wałbrzychu zapowiedział, że z tych pozyskanych środków, które trafią do Wałbrzycha w dwóch transzach, zrealizowany zostanie remont wiaduktu nad ulicą 1 Maja , który jest obecnie właśnie w trakcie remontu, a także sfinansowany zostanie remont odcinka drogi Armii Krajowej od Politechniki w stronę Starego Zdroju, a także remont ulicy Niepodległości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group