Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Remont dróg w Grodziszczu

Sobota, 11 kwietnia 2015, 10:33
Aktualizacja: 10:37
Autor: red.
Grodziszcze: Remont dróg w Grodziszczu
Fot. użyczone
Ruszyły prace przy remoncie dróg gminnych w Grodziszczu, realizowane przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w ramach otrzymanej w tym roku promesy na usuwanie skutków powodzi.

11 lutego br. wójt Teresa Mazurek odebrała z rąk wiceministra Administracji i Cyfryzacji Stanisława Huskowskiego oraz wojewody dolnośląskiego Tomasza Smolarza promesę dla gminy Świdnica w wysokości 1,5 mln zł. Dofinansowanie przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych. Pomoc udzielana jest z rezerwy celowej budżetu państwa.

- Tegoroczne środki zostaną wykorzystane na kolejny etap regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz na odbudowę dróg gminnych w Grodziszczu. To jedna z większych kwot przyznanych w tegorocznym rozdaniu dla samorządów gminnych – mówi wójt Teresa Mazurek. Wartość inwestycji w Grodziszczu opiewa na kwotę 691,2 tys. zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie 80% kosztów kwalifikowanych, tj. ok. 482,5 tys. zł.

W ramach zadania zostaną wykonane: roboty rozbiórkowe, kanalizacja deszczowa wraz ze studniami burzowymi, oświetlenie drogowe, nawierzchnia mineralno-bitumiczna. Ponadto zrealizowane zostaną wjazdy na posesje i chodniki z kostki betonowej. Powstanie także chodnik wzdłuż drogi wojewódzkiej, a sąsiedni rów i skarpy zyskają nowe umocnienia. Termin zakończenia prac budowlanych planowany jest na koniec sierpnia br.

Remont dróg gminnych w Grodziszczu to jedno z dwóch zadań, które w tym roku zostaną wykonane z przyznanej promesy. Już niebawem ruszą prace dot. regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group