Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Bożanów–Kalno: Droga do remontu

Poniedziałek, 17 lutego 2014, 14:56
Aktualizacja: 14:59
Autor: red.
Gmina Żarów: Bożanów–Kalno: Droga do remontu
Fot. UM Żarów
Droga na odcinku Bożanów–Kalno już od dłuższego czasu była w złym stanie technicznym. W wielu miejscach dało się zauważyć zniszczoną nawierzchnię, na której występowały liczne spękania i ubytki. Część z nich nie będzie już bolączką kierowców, którzy często korzystają z tego odcinka drogowego.

W piątek, 14 lutego firma remontowa pracująca przy budowie kanalizacji dokonała modernizacji jej pierwszej części. - Z uwagi na to, że są to prace odtworzeniowe po robotach kanalizacyjnych wykonywana jest tylko pierwsza część tej drogi. Usunęliśmy już starą warstwę bitumiczną i w tej chwili kładziemy warstwę wiążącą z nowego betonu asfaltowego - mówi Mariusz Szyrner inspektor nadzoru robót budowlanych.

Kompleksowy remont drogi na odcinku Bożanów-Kalno zostanie zrealizowany początkiem jesieni. Wówczas zmodernizowany zostanie drugi odcinek przedmiotowej drogi, a pierwszy pokryty zostanie kolejnymi warstwami asfaltowymi. W tym roku ruszy remont dróg w pozostałych miejscowościach. Będzie to Buków, Kalno-Bożanów, Mikoszowa, Łażany, Imbramowice i Mrowiny. Na te zadania gmina złożyła już wniosek o dofinansowanie z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group