Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Budują trzy wiadukty, most i estakadę

Wtorek, 20 lipca 2010, 19:04
Aktualizacja: Środa, 21 lipca 2010, 17:59
Autor: KO
powiat świdnicki: Budują trzy wiadukty, most i estakadę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Od przygotowania terenu pod obiekty inżynieryjne zaczyna się budowa łącznika do autostrady A4. Te obiekty to trzy wiadukty, most i estakada. Starostwo wraz z firmą, która realizuje inwestycję – Heilit + Woerner i Strabag – zabrało dziś dziennikarzy na wizję lokalną. Co zobaczyli redaktorzy? Uwieczniliśmy to na zdjęciach.

Pierwsze prace to wyznaczenie granic terenu pod inwestycję, zaznaczenie przeznaczonych pod wycinkę drzew, zdjęcie humusu i rozpoczęcie formowania nasypów i wykopów. Zaplecza budowy zlokalizowano przy przyszłych obiektach inżynieryjnych.

Droga powiatowa nr 3396D będzie miała długość 13,076 km. Projekt budowlany obejmuje budowę szosy o jednej jezdni, ale niektóre elementy i parametry techniczne zostały przyjęte jak dla układu dwóch jezdni, co oznacza, że możliwa będzie dobudowa drugiej nitki.

Nowa droga będzie się łączyć z istniejącymi szosami powiatowymi poprzez skrzyżowania i ronda, a z drogami gminnymi poprzez zjazdy. Inwestycja zakończy się włączeniem poprzez duże czterowylotowe rondo (a docelowo nawet pięciowylotowe, gdy dojdzie włączenie tzw. Małej Obwodnicy Świdnicy) w drogę wojewódzką nr 382 (łączącą Paczków przez Ząbkowice Śląskie ze Stanowicami i wlatującą w drogę wojewódzką 374 Jawor/Świebodzice). Tutaj będzie następowało rozdzielenie ruchu tranzytowego na ruch do centrum Świdnicy i ruch do stref ekonomicznych. Budowana właśnie szosa połączy więc drogę krajową nr 5 z drogą wojewódzką nr 382 i ulicą Stęczyńskiego w Świdnicy.

Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2011 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group