• Sobota, 22 lutego 2020
  • Godz. 22:55
  • Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra, Romy
  • Czytających: 792
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Budynek zburzony, szykują się zmiany dla kierowców

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 27 maja 2011, 13:55
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2011, 7:45
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Z powierzchni świdnickiej ziemi zniknął jeden budynek – wczoraj wyburzono kamienicę stojącą naprzeciwko dawnego szpitala przy ul. Westerplatte. Drogowcy szykują się, aby w tym miejscu stworzyć rondo. A inne rondo – na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Pionierów – też zniknęło z powierzchni ziemi.

Przebudowa ul. Śląskiej trwa w najlepsze. Ma się zakończyć z końcem sierpnia. W miejscu niewielkiego ronda na skrzyżowaniu z ul. Pionierów powstanie nowe, wielkie rondo. To poprzednie już nie istnieje, ale drogowcy na razie zostawili możliwość przejazdu. Już w przyszłym tygodniu się to może zmienić.

- Trzeba będzie na kilka tygodni wyłączyć to skrzyżowanie z ruchu - mówi Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji urzędu miejskiego.

Po co w tym miejscu większe rondo? Aby móc przeorganizować ruch miejski – miasto planuje wybudować nowy wiadukt przy wylocie z Polnej Drogi w ul. Sprzymierzeńców. Dzięki temu Polną Drogą będą mogły jeździć większe pojazdy, autokary i tiry. Sam wiadukt ma kosztować ponad 3 mln zł. To jednak plany na kolejne lata. Obecne prace – prowadzone od skrzyżowania z ul. Westerplatte do skrzyżowania z ul. Pionierów – mają się zakończyć do końca sierpnia.

Wcześniej ruszą roboty związane ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Westerplatte. Tu powstanie rondo oraz nad rzeką - droga nad bulwarem Bystrzycy. Wszystko z powodu powstającej Galerii Świdnickiej. Termin wejścia robotników na ulicę nieco się przeciąga, pod koniec czerwca na kilka tygodni fragment ul. Westerplatte powinien zostać zamknięty. Później zostanie tu wprowadzony ruch jednokierunkowy – w stronę centrum Świdnicy. W stronę Dzierżoniowa będziemy jechać ul. Wrocławską, Wodną i Jodłową do ul. Westerplatte. Przebudowa zakończyć się ma pod koniec listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 28-05-2011 9:16
Zwiększać ruch nad Zalewem i Sląskiej gdzie dzieci mają chodzić na basen i inne obiekty OSiR ??? To przecież tylko kwestai czasu, jak dojdzie do tragedii. Panie Glaba ! Czy pana pogięło całkiem ?????????
~helyes 28-05-2011 11:35
Odpowiedź na interpelację podczas marcowej sesji Rady Miasta, dotyczącą ruchu tirów na Polnej Drodze: NIE PLANUJE SIĘ !! Albo ten portal mija się z prawdą i przestaje być dla mnie wiarygodny, albo pan prezydent okłamał radną i nas. Jeżeli nie planuje się, to dlaczego przebudowywuje się wystarczające rondo na ogromne rondo, kto pozwala na takie marnotrawienie naszych pieniędzy, czy firma budująca rondo ma powiązanie ze zleceniodawcą, bo innego sensu nie widać, czy nie ma innych miejsc gdzie nowe rondo byłoby potrzebniejsze ??
~ 13-07-2011 14:05
dzieci sa wszedzie nie wydziwiajacie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group