Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budynek zburzony, szykują się zmiany dla kierowców

Piątek, 27 maja 2011, 13:55
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2011, 7:45
Autor: KO
Świdnica: Budynek zburzony, szykują się zmiany dla kierowców
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Z powierzchni świdnickiej ziemi zniknął jeden budynek – wczoraj wyburzono kamienicę stojącą naprzeciwko dawnego szpitala przy ul. Westerplatte. Drogowcy szykują się, aby w tym miejscu stworzyć rondo. A inne rondo – na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Pionierów – też zniknęło z powierzchni ziemi.

Przebudowa ul. Śląskiej trwa w najlepsze. Ma się zakończyć z końcem sierpnia. W miejscu niewielkiego ronda na skrzyżowaniu z ul. Pionierów powstanie nowe, wielkie rondo. To poprzednie już nie istnieje, ale drogowcy na razie zostawili możliwość przejazdu. Już w przyszłym tygodniu się to może zmienić.

- Trzeba będzie na kilka tygodni wyłączyć to skrzyżowanie z ruchu - mówi Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji urzędu miejskiego.

Po co w tym miejscu większe rondo? Aby móc przeorganizować ruch miejski – miasto planuje wybudować nowy wiadukt przy wylocie z Polnej Drogi w ul. Sprzymierzeńców. Dzięki temu Polną Drogą będą mogły jeździć większe pojazdy, autokary i tiry. Sam wiadukt ma kosztować ponad 3 mln zł. To jednak plany na kolejne lata. Obecne prace – prowadzone od skrzyżowania z ul. Westerplatte do skrzyżowania z ul. Pionierów – mają się zakończyć do końca sierpnia.

Wcześniej ruszą roboty związane ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Westerplatte. Tu powstanie rondo oraz nad rzeką - droga nad bulwarem Bystrzycy. Wszystko z powodu powstającej Galerii Świdnickiej. Termin wejścia robotników na ulicę nieco się przeciąga, pod koniec czerwca na kilka tygodni fragment ul. Westerplatte powinien zostać zamknięty. Później zostanie tu wprowadzony ruch jednokierunkowy – w stronę centrum Świdnicy. W stronę Dzierżoniowa będziemy jechać ul. Wrocławską, Wodną i Jodłową do ul. Westerplatte. Przebudowa zakończyć się ma pod koniec listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group