Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Chmielna przejezdna, Skłodowskiej–Curie gotowa, Jeleniogórska zgodnie z planem

Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 10:57
Aktualizacja: 13:03
Autor: red.
Świebodzice: Chmielna przejezdna, Skłodowskiej–Curie gotowa, Jeleniogórska zgodnie z planem
Fot. UM Świebodzice
Po kilku miesiącach intensywnych robót kończą się prace związane z budową kanalizacji sanitarno–deszczowej przy ulicy Chmielnej oraz ulicy Marii Skłodowskiej–Curie. Ze względu na nieoczekiwanie problemy z instalacją energetyczną i gazową prace trwały dłużej niż zakładano przed przystąpieniem do realizacji tejże inwestycji. Szczęśliwie, to już koniec utrudnień dla mieszkańców.

Podczas pracy na ul. Chmielnej okazało się, że wszystkie sieci położone są zbyt płytko i konieczne stało się położenie ich na nowo, tak by wszystko było wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie stanowiło zagrożenia dla mieszkańców. W ramach zadania oprócz budowy kanalizacji wykonano także nowe nawierzchnie ulic i chodników. Na Marii Skłodowskiej-Curie prace w zasadzie już się zakończyły i obecnie trwają odbiory, natomiast przy ul. Chmielnej pozostały jeszcze do położenia chodniki, zaś zakład energetyczny wymienia kable zasilające oświetlenia ulicznego. W ramach zadania zmodernizowano także oświetlenie uliczne wzdłuż całej ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Przeprowadzone inwestycje poprawią zarówno komfort życia mieszkańców tej części miasta, jak i wpłyną na poprawę estetyki tych dwóch ulic. Mimo że remont trwał nieco dłużej od pierwotnych przewidywań, to jednak końcowy efekt inwestycji powinien zadowolić wszystkich i zrekompensować tym samym dłuższe oczekiwanie na zakończenie inwestycji.

Trwają intensywne prace wzdłuż ulicy Jeleniogórskiej. Jeśli pogoda dopisze, to jeszcze w tym roku robotnicy zakończą wymianę kanału deszczowego w chodniku po jednej stronie jezdni. W przyszłym roku rozpoczną się prace związane z wymianą kanału deszczowego po drugiej stronie ulicy. Planowana jest także modernizacja kanalizacji sanitarnej oraz wymiana wodociągu zlokalizowanych pod nawierzchnią jezdni. Dzięki tej inwestycji nie tylko wymieniona zostanie sieć sanitarno-wodociągowa, ale przy okazji na wielu odcinkach zmodernizowane będą nawierzchnie chodników oraz samej drogi.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group