Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 240
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Coolturalnie ze świdniczką– film Lady

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 5 maja 2012, 6:46
Aktualizacja: Niedziela, 6 lipca 2014, 14:00
Autor: red
Fot. filmweb
To opowieść nie tylko o miłości do kraju, ale przede wszystkim wielkim poświęceniu, bohaterstwie. Kolejny film Luca Bessona, który trzeba koniecznie zobaczyć.

Suu od wielu lat mieszka za granicą . Do Birmy nie wraca, lecz tam nadal mieszka jej matka. Ojciec głównej bohaterki ginie męczeńsko z rąk oprawców po tym jak chciał do kraju wprowadzić demokrację. Od tej pory staję się bohaterem a lud pokłada w jego córce wielkie nadzieje. Niespodziewanie Suu dostaję telefon o chorobie matki i za aprobatą męża wyrusza do ojczyzny.30 lat po śmierci gen. Aung Sana jego córka rozpoczęła walkę o godność, pokój i równe prawa dla każdego człowieka. Żeby stać się herosem nie musi mieć peleryny Supermena, auta Batmana. Kobiecie wystarczy serce, wrażliwość. Po kilku latach wygrała wybory parlamentarne i została zamknięta w areszcie domowym. Nie miała już kontaktu z mężem ani synami. W 1991 r została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla ,która miała zapewnić jej przede wszystkim bezpieczeństwo. Koszmar trwał 15 lat by w 2010 roku odzyskać pozorną wolność. W międzyczasie w jej życiu rozgrywał się dramat.

Film pokazuję niezwykła walką a jego głównym atutem jest wyśmienita gra aktorska, ciekawy scenariusz,który napisało samo życie. Z tyłu głowy cały czas jest myśl,że to wydarzyło się naprawdę i Suu nadal walczy, gdyż jeszcze nie wyjechała z Birmy. Poza tym po filmie już wiemy,że człowiek może znieść naprawdę dużo.

Gorąco polecam!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group