Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: "Narodowe Czytanie" w Żarowie

Piątek, 24 sierpnia 2018, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 12:19
Autor: red
Żarów: "Narodowe Czytanie" w Żarowie
Fot. organizatorzy
Żarów po raz kolejny przyłączy się do ogólnopolskiej akcji "Narodowego Czytania". W tym roku patronuje jej Stefan Żeromski, a lekturą obowiązkową będzie "Przedwiośnie".

W jego przygotowaniu pomogą pracownicy żarowskiej biblioteki, którzy już dziś zapraszają wszystkich miłośników książek i polskiej twórczości do wspólnego czytania.
- Żarowska biblioteka również zgłosiła swój akces w kolejnej 7.edycji ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do głośnego czytania dzieła Stefana Żeromskiego. Chętni będą mogli przeczytać swój ulubiony fragment "Przedwiośnia" - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki publicznej w Żarowie.

Miłośnicy książek spotkają się w sobotę, 8 września na tarasie przed biblioteką w Żarowie. Dzieło Żeromskiego we fragmentach będzie można czytać w godz. od 10.00 do 12.00.

Narodowe Czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 r. Czytano wówczas "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, a w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa. Rok temu Polacy po raz pierwszy w głosowaniu wybrali lekturę spośród pięciu propozycji. Wygrała powieść "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. W 2017 roku czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group