Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 1037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powraca CZAS NA TEATR!

Piątek, 3 sierpnia 2018, 17:38
Aktualizacja: Środa, 8 sierpnia 2018, 10:34
Autor: red
Świdnica: Powraca CZAS NA TEATR!
Fot. organizatorzy
Już po raz czwarty w naszym mieście będzie miała miejsce niezwykła impreza. Świdnica na kilka dni stanie się teatralną stolicą Polski.

Kolejna edycja CZASU NA TEATR/TEATR NA CZASIE przyniesie jeszcze więcej niespodzianek niż ubiegłoroczna. Przypomnijmy, że wtedy świdniczanie mieli okazję zobaczyć m.in. „Samobójcę” Nikołaja Erdmana w reżyserii Piotra Siekluckiego Teatru Nowego Proxima z Krakowa i  „Piotrusia Pana” w reż. Karoliny Maciejaszek Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

W tym roku zobaczymy dwa spektakle repertuarowe: „WĘDROWANIE. CZĘŚĆ II  WYZWOLENIE” wg Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego Krakowskiego Teatru Scena STU oraz „NA CZWORAKACH” wg Tadeusza Różewicza w reżyserii Jerzego Stuhra Teatru Polonia w Warszawie.
- Ruszyła już sprzedaż biletów na oba spektakle. Można je nabyć w cenie od 20 do 45 zł bezpośrednio na stronie www.sok.com.pl lub w Świdnickim Ośrodku Kultury i Galerii Fotografii – zachęca Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Projekt CZAS NA TEATR będzie obfitował w działania o charakterze edukacyjnym. Aktorzy odwiedzą szkoły, przedszkola, Uniwersytet III Wieku, będzie też seria wydarzeń angażujących mieszkańców.

Nie zawiodą również Alchemicy, którzy zaprezentują spektakl „BAL” na podstawie utworu Juliana Tuwima w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego, Tomka Dajewskiego i Dominika Strycharskiego.
- Zapowiada się prawdziwa teatralna uczta, która odbywać się będzie w Świdnicy od 24 września do 1 października. O szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować – dodaje Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group