Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1178
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomska licealistka wyróżniona w Dolnośląskim Konkursie Literackim

Piątek, 7 grudnia 2018, 9:50
Aktualizacja: Niedziela, 9 grudnia 2018, 11:46
Autor: red
Strzegom: Strzegomska licealistka wyróżniona w Dolnośląskim Konkursie Literackim
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Wiktoria Rakoczy – maturzystka klasy dziennikarsko–medialnej i prawniczej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu zdobyła wyróżnienie w XIV Dolnośląskim Konkursie Literackim o "Laur Złotego Pióra" – "My Polacy, My Dolnoślązacy".

W tym roku na konkurs nadesłano 128 prac z całego Dolnego Śląska. Spośród nich jury wyłoniło najlepsze, wśród których znalazła się także praca Wiktorii. Napisała ona tekst na temat: "To co możesz uczynić jest tylko kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co daje znaczenie twojemu życiu" (Albert Schweitzer). Refleksja na temat znaczenia jednostki w życiu społeczeństw.

Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu, Liceum Salezjańskie we Wrocławiu, "Gość Niedzielny" Redakcja Wrocławska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu OKIS.

Zadaniem uczestników było napisanie pracy konkursowej w dowolnej formie na wybrany temat. W trakcie galiadresowanej do finalistów i laureatów konkursu jury przyznało, że w tego rocznej edycji, poświęconej tematyce okrągłej rocznicy odzyskania przez Polkę niepodległości, wzięła udział bardzo liczna grupa uczestników. Oceniającym prace było bardzo trudno ustalić werdykt, gdyż wiele tekstów wyróżniało się ciekawą formą, jak i wysokim poziomem merytorycznym. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29.11.2018 roku we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group