Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

diecezja świdnicka: Diecezja świętuje, wierni modlą się w intencji świętości życia

Piątek, 25 marca 2011, 17:08
Aktualizacja: 20:36
Autor: GrA
diecezja świdnicka: Diecezja świętuje, wierni modlą się w intencji świętości życia
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Diecezja świdnicka obchodzi dziś siódmą rocznicę powołania, a biskup Ignacy Dec jubileusz ingresu biskupiego. Jubileusz pokrywa się z obchodzonym dziś Dniem Świętości Życia. W całej diecezji świdnickiej wierni będą się modlić o ochronę życia poczętego. Uroczystą mszę świętą w świdnickiej katedrze zaplanowano na godzinę 18.00.

W ostatnim czasie w diecezji świdnickiej głośno zrobiło się na temat walki z wykonywaniem zabiegów aborcyjnych. W chwili obecnej zbierane są podpisy pod społecznym projektem ustawy o całkowitej ochronie życia poczętego, a dziś wierni z okazji obchodzonego 25 marca Dnia Świętości Życia modlą się w intencji nienarodzonych oraz składają przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Podczas gdy w całej diecezji, a nawet w kraju, głośno krzyczy się o wykonywaniu zabiegów aborcyjnych, ci którzy dziecko utracili z przyczyn niezależnych modlą się w ciszy i spokoju. Mało, kto wie, że w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Zarzecze kilka lat temu powstał pomnik Dziecka Poczętego. To tutaj modlą się matki i ojcowie z całej diecezji świdnickiej, a nawet i sąsiednich diecezji. Matki i ojcowie, którzy utracili swoje jeszcze nienarodzone dzieci.

– Pomnik powstał w wyniku rozmów z jedną z parafianek, która aktywnie działa także na stornie internetowej poświęconej poronieniom. Sama przeżyła utratę dziecka. Po wspólnej rozmowie doszliśmy do wniosku, że warto utworzyć takie miejsce dla rodzin, które utraciły swoje dzieci w wyniku poronienia – wyjaśnia proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ksiądz Tomasz Zając.

Pomnik jest jedynym miejscem w najbliższej okolicy, gdzie rodziny cierpiące po stracie nienarodzonego dziecka mogą przyjść, pomodlić się, zapalić znicz. Co roku 15 października do parafii zjeżdżają całe rodziny, które utraciły dzieci w wyniku poronienia. Z okazji Dnia Dziecka Utraconego w kościele na osiedlu Zarzecze odprawiana jest uroczysta msza święta w intencji nienarodzonych oraz wszystkich rodzin, które zmagają się z bólem po stracie dziecka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group