Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Częstochowa: Diecezja znów powędruje na Jasną Górę

Niedziela, 11 lipca 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: KO
Świdnica/Częstochowa: Diecezja znów powędruje na Jasną Górę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
VII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę wyruszy w sobotę, 31 lipca. Według słów biskupa Ignacego Deca to największe i najważniejsze wydarzenie duszpasterskie w okresie wakacyjnym w naszym młodym świdnickim kościele.

- Z całego serca zachęcam do licznego udziału w tych niezwykłych dziesięciodniowych "Rekolekcjach w Drodze". Tegoroczna pielgrzymka pójdzie pod hasłem "W tym znaku zwyciężysz!" Chodzi o krzyż. "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem ", uczył proroczo wieszcz narodowy Adam Mickiewicz – mówi biskup świdnicki.

Przygotowany jest już pątniczy program formacyjny. Główny Sztab Pielgrzymkowy w Kudowie - Czermnej przygotował materiały dla pątników. Od lutego rozdano i rozesłano 20 tysięcy ulotek informacyjnych.

Na Jasną Górę wierni z diecezji świdnickiej dotrą w poniedziałek, 9 sierpnia.

- Tego dnia, o godzinie 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. na uwieńczenie pielgrzymiego trudu z pasterskim błogosławieństwem Waszego Biskupa. Od kilku lat na ten dzień dojeżdża do Częstochowy cała Diecezja Świdnicka. W ten sposób 9 sierpnia spontanicznie stał się Wielką Dziękczynną Pielgrzymką Ogólnodiecezjalną. Koniecznie przyjedźcie i w tym roku! Czekamy na Was! – apeluje biskup Dec.

Dziś wczesnym rankiem wyjechała ze Świdnicy grupa pielgrzymów na spotkanie Rodziny Radia Maryja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group