Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grochotów: Dolnośląska Służba Dróg i Kolei w akcji

Piątek, 6 grudnia 2013, 8:02
Autor: red.
Grochotów: Dolnośląska Służba Dróg i Kolei w akcji
Fot. użyczone
Zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 374 o długości 3,4 km, na odcinku od skrzyżowania z drogą 382 (w pobliżu Stanowic), w stronę Świebodzic. Fragment tej drogi znajduje się na terenie gminy Strzegom i przebiega przez Grochotów. Roboty drogowe wykonała firma „Bisek– Asfalt” z Kostomłotów, którą wyłoniono w przetargu nieograniczonym, ogłoszonego przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 3,6 mln zł.

Dzięki tej inwestycji Grochotów wzbogacił się o nową drogę asfaltową i chodnik biegnący wzdłuż wsi, wykonany z kostki betonowej. Wykonano asfaltowe zjazdy do posesji. Wymieniono również studzienki betonowe i wyregulowano urządzenia infrastruktury technicznej, nie związanej z potrzebami zarządzania drogą. - Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z wyremontowanej drogi i nowych chodników. Droga, aż miło popatrzeć. Wygodniejsze zjazdy i podjazdy, bezpieczne chodniki i przejścia przez drogę na dwóch krańcach wsi, słupki z łańcuchem zabezpieczającym przy przejściach dla pieszych, dwie asfaltowe zatoczki autobusowe, oznakowania poziome i pionowe drogi – wszystko to poprawia nasze bezpieczeństwo. A poza tym wieś jest ładniejsza - komentuje Renata Podkówka, sołtys wsi Grochotów.

Na odcinku pozamiejskim, celem zwiększenia nośności drogi, została wymieniona jej konstrukcja, obejmująca między innymi: wykonanie podbudowy z kruszyw kamiennych o frakcji przewidzianej w projekcie budowlanym, stabilizację cementową oraz położenie trzech warstw asfaltowych o łącznej grubości 21 cm. Zaprojektowano także wzmocnienie krawędzi jezdni podbudową asfaltową oraz ułożenie trzech warstw asfaltowych o łącznej grubości 18 cm. Pobocza jezdni zostały wyrównane i wzmocnione frezowiną asfaltową. - Dzięki dobrej współpracy władz samorządowych gminy Strzegom z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu wykonano w bieżącym roku na terenie naszej gminy wiele ważnych i potrzebnych inwestycji drogowych. W przyszłym roku liczymy na jeszcze więcej, szczególnie w mieście Strzegom – mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group