Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Droga grochotowska bez dziur, szykuje się rondo i zjazd na Ciernie

Środa, 11 sierpnia 2010, 12:33
Aktualizacja: Czwartek, 12 sierpnia 2010, 6:55
Autor: KO
Świebodzice: Droga grochotowska bez dziur, szykuje się rondo i zjazd na Ciernie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Odebrano 2,4 km wyremontowanej szosy wojewódzkiej nr 374 od Świebodzic do miejscowości Grochotów. Przedstawiciele województwa, powiatu i miasta spotkali się dziś na skrzyżowaniu na Olszany, czyli w miejscu, gdzie ma powstać rondo. Co jeszcze czeka kierowców?

Szosa łącząca trasę Świdnica-Strzegom ze Świebodzicami jest drogą wojewódzką, inwestycję więc prowadziła Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Prace trwały od czerwca, a zakończyły się na początku sierpnia. Ich wykonawcą była firma Skanska. To już kolejny remont na tej drodze. W 2008 r. naprawiono 410 m tej szosy w Strzegomiu oraz 1,3 km na odcinku Strzegom-Stanowice, rok później na tym samym odcinku wykonano drugi etap napraw, tym razem 2,6 km. Ten rok przyniósł długo oczekiwany remont odcinka grochotowskiego, mocno już dziurawego. Skanska położyła nową nawierzchnię bitumiczną, utwardziła pobocza frezowiną, odmuliła rowy, wycięła krzaki i namalowała oznakowanie poziome.

W dzisiejszym odbiorze prac wziął udział Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa dolnośląskiego, starosta świdnicki Zygmunt Worsa oraz burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz.

- Tu przed remontem wszyscy jeździli jednym pasem, czyli środkiem drogi – mówił burmistrz Świebodzic. – Bardzo dziękuję panu marszałkowi i Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei za tak szybkie przeprowadzenie prac. Dla Świebodzic to bardzo ważna droga, sąsiadująca bezpośrednio z naszą podstrefą ekonomiczną. Wierzę, że to początek dużych inwestycji drogowych w obszarze Świebodzic, czekamy na ciąg dalszy prac, w których gmina Świebodzice jest gotowa uczestniczyć finansowo.

Miasto złożyło do Dolnośląskiego Programu Przebudowy i Remontów Dróg Wojewódzkich wniosek o remont drogi wojewódzkiej nr 371 (ul. Świdnicka), a także na dalszą przebudowę drogi wojewódzkiej nr 374. Chodzi o budowę dwóch rond: jedno na skrzyżowaniu ul. Wodnej/Strzegomskiej i Łącznej – bardzo ruchliwe i w tej chwili mocno zakorkowane skrzyżowanie, a także nieco dalej, na skrzyżowaniu z drogą na Olszany. Do tego dojdzie poszerzenie drogi, korekta łuków, budowa zjazdów. DSDiK do końca tego roku planuje uzyskać pozwolenie na budowę, a w następnym rozpocząć prace. Gmina Świebodzice będzie współfinansować to zadanie.

To nie wszystko. Świebodzice we własnym zakresie chcą zrobić zjazd na Ciernie, czyli ul. Olszańską, która teraz jest szutrowa. W tej chwili projekt nowej drogi jest konsultowany z mieszkańcami ulicy. Być może prace rozpoczną się w 2011 r.

- Inwestycji drogowych jest w naszym województwie sporo i to cieszy – podkreślał Zbigniew Szczygieł i zdradził, że samorząd wojewódzki ma na remonty dróg w tym roku 73 mln zł. – Wspólny nasz samorządowców apel do kierowców: pamiętajmy, że choć droga ładna i równa, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Ograniczenia do dziewięćdziesięciu i miejscowo do siedemdziesięciu kilometrów na godzinę na tej drodze to szybkość bezpieczna.

Na etapie prac przedprojektowych jest budowa obwodnicy Strzegomia w ciągu drogi wojewódzkiej 374 i drogi krajowej nr 5. Na przyszły rok zaplanowany jest remont drogi wojewódzkiej nr 374 na odcinku Rogoźnica-Wieśnica-Strzegom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group