Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Droga w Olszanach otwarta

Piątek, 22 sierpnia 2014, 14:50
Aktualizacja: 14:53
Autor: red.
Olszany: Droga w Olszanach otwarta
Fot. użyczone
Nowa nawierzchnia drogi z mieszanki mineralno–asfaltowej, pobocza umocnione frezowiną, zjazdy na posesje, nowa zatoka autobusowa, odmulone rowy, oczyszczone przepusty pod zjazdami do posesji i remont uszkodzonych, a przede wszystkim budowa mostu dzięki któremu została zwiększona przepustowość przepływu wody prawie o 50%, to efekty przebudowy drogi powiatowej w Olszanach.

W czwartek 21 sierpnia br. uroczyście otwarto prawie 1,8 km odcinek drogi powiatowej nr 2919 D w miejscowości Olszany, wyremontowanej ze środków finansowych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, pozyskanych przez Powiat Świdnicki oraz ze środków budżetu gminy Strzegom. W uroczystości otwarcia drogi udział wzięli m.in.: Sabina Cebula, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia, Marek Olesiński, dyrektor SDPŚ i Ireneusz Biernat, sołtys wsi, mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Poświęcenia drogi dokonał ks. Józef Wróbel, proboszcz Parafii pw. Trójcy Świętej w Olszanach. Przecięcia wstęgi dokonali: Sabina Cebula, Wiesław Witkowski, Marek Olesiński i Ireneusz Biernat. Po przecięciu wstęgi pierwszą osobą, która przejechała samochodem przez most była Danuta Cuprych, która wyraziła wielką radość ze zrealizowanej inwestycji i w imieniu mieszkańców podziękowała wszystkim realizatorom tego wielkiego dzieła. - Na chwilę obecną jest to najważniejsza inwestycja, która dotyczy całej wsi i załatwia kompleksowo wiele problemów. Wraz z uliczkami wewnętrznymi, wykonywanymi przez gminę, stanowi przykład na realizację oczekiwań mieszkańców – komentuje Wiesław Witkowski.

Uroczystość otwarcia drogi zakończyła się spotkaniem w szkole, które przygotowała Rada Sołecka we współpracy z dyrektorem szkoły, Marią Karkowską. Słodkim akcentem spotkania był tort w formie mostu wykonany przez wiceprezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Olszany, mistrza sztuki piekarniczej i cukierniczej - Jerzego Cichońskiego.

Koszt ogólny inwestycji wyniósł 1,044 mln, w tym - środki pozyskane przez Powiat Świdnicki z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji - 835,9 tys. zł oraz wkład finansowy Gminy Strzegom - 209 tys. zł. Zadanie wykonała Firma Bisek-asfalt z Kostomłotów.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group